Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP) Adana'da geçen hafta başlayan kongre rüzgârı devam ediyor. Son olarak Türkiye'nin en büyük ilçelerinden Seyhan ve yanı sıra Yumurtalık'da kongre yapan MHP, heyecanı üst seviyede tutuyor.

BAHÇELİ’NİN MESAJI AYAKTA ALKIŞLANDI

İstanbul'da sağanak su baskınlarına neden oldu İstanbul'da sağanak su baskınlarına neden oldu

Seyhan'da Haziran ayında göreve atanan Hamit Çetin'ın yönetiminde çıkarılan tek liste ile yapılan 14. Olağan Kongrede Çetin güven tazeledi. Yumurtalık’da da MHP Adana Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy’un Divan Başkanlığını üstlendiği kongrede yine tek liste çıkarıldı ve mevcut İlçe Başkanı Halim Özyürek güven tazeleyen bir başka isim oldu. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin kongrelere gönderdiği mesaj ayakta alkışlandı.

SEYHAN’DA DA YOĞUN İLGİ VARDI

MHP Seyhan'da MYK Üyesi Uğur Öztürk'ün Divan Başkanlığında gerçekleştirilen kongreye başta delegeler olmak üzere partililer yoğun ilgi gösterdi. Bir otelde yapılan kongreye MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, MHP MYK Üyesi Adana Milletvekili Muharrem Varlı, MHP Genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Sözlü, İl Divan Kurulu Üyeleri, Ülkü Ocakları İl Başkanı Cem Tutsoy, Teşkilat, Ocak ve KAÇEP temsilcileri, önceki dönemlerde İl Başkanı olarak görev yapan A. Kadir Üçkardeşler ve Yusuf Baş da katıldı.

y.k

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin talimatıyla “2024’Doğru Diyar Diyar Anadolu” temalı yerel seçim çalışmalarının hemen sonrasında başlatılan kongreler, teşkilatları hareketlendirdi. Tecrübeli isimleri muhafaza edip yeni isimlerle güncellenen kadroların sahaya yansıtacağı heyecanla yerel seçimlere gidilmesi stratejisi, mutlak başarıyı hedefliyor. Bu stratejiyi ekibiyle birlikte nakış gibi işleyen MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, Seyhan İlçe Kongresinde, “MHP ve Cumhur İttifakı olarak Adana’da emanetleri geri alacağız. Başta Adana Büyükşehir Belediyesi olmak üzere beraberinde on beş ilçenin alayına talibiz ve kazanacağız.” şeklinde güçlü bir mesaj verdi.

MHP MYK Üyesi Adana Milletvekili Muharrem Varlı da, Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin Türk Milleti için samimi, ilkeli, dürüst ve fedakâr bir siyaset izlediğini, kendisine ve MHP’ye kötülük yapanlara dahi “Ülkenin hayrı için birlik” çağrısı yaptığını anlattı. Varlı “HDP ile birlikte kol kola yürümeyi kabul ediyorlar ama MHP’nin yanında olmaktan imtina ediyorlar. Yazıklar olsun size!” diye konuştu.

2..

UĞUR ÖZTÜRK

Kongreyi yöneten Divan Başkanı MHP MYK Üyesi Uğur Öztürk de, birlikte ve beraberlik içinde yapılan kongrelerin takdir gördüğünü vurgularken, “2019’da demokratik bir tercihle yol kazasına uğrayarak Büyükşehir Belediyesi’nin burçlarından inen üç hilalli sancağımızı Cumhur İttifakı olarak tekrar yerine asacağımızdan kuşkum yok.” İfadesini kullandı.