Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Adalet ve Kalkınma Partisi'nin (AK Parti) 22. kuruluş yıl dönümü kutlamalarına özel anlamlı bir jestte bulundu.

Bahçeli, AK Parti'nin 22 yıldönümü münasebetiyle düzenlenen törenlere özel çiçek aranjmanı gönderdi. ATO Congresium'da gerçekleşen etkinlik için hazırlanan çiçekler, Türk bayrağı yapımından AK Parti'nin kuruluşuna kadar çeşitli sembollerle anlam taşıdı.


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli

Türk bayrağının yapımında 1071 adet kırmızı ve beyaz gül ile karanfil kullanıldı. Bu düzenleme, 1071 Malazgirt Zaferi'nin anısına yapıldı. AK Parti'nin 22. yılını simgelemek üzere 22 dal beyaz orkideyle yapılan bir aranjman da dikkat çekti. Türkiye'nin 100. yıl kutlamalarını temsil eden 100 adet kasımpatı çiçeği ise anlamlı jestin bir diğer parçası oldu.

Samsun'da okullar tatil mi? Valilik açıkladı... Samsun'da okullar tatil mi? Valilik açıkladı...


MHP Lideri Bahçeli'nin gönderdiği çiçek

Devlet Bahçeli'nin özenle hazırlatılan çiçek aranjmanları, AK Parti'nin kuruluş yıl dönüm kutlamalarına özel bir anlam kattı. Bu jest, siyasi partiler arasındaki dostane ilişkinin yanı sıra özel günlerin anlamına vurgu yapma amacını taşıdı.

Kaynak: Haber Merkezi