Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ‘‘14 Mayıs’ta Aziz Milletim Sıra Sende’’ Yozgat Mitingi'nde konuştu.

Cumhuriyet Meydanı'nda vatandaşlara seslenen MHP lideri Bahçeli, açıklamasında şunları söyledi: 

Aziz vatandaşlarım, muhterem Yozgatlılar, değerli dava arkadaşlarım, saygıdeğer hanımefendiler, beyefendiler, adını kutlu ceddimiz oğuzların Bozok kolundan alan aziz Yozgatlılarla birlikte olmaktan ve bu muhteşem tablo ile karşılaşmaktan son derece bahtiyarım. Hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum. Bizleri kavuşturan Cenab-ı Allah’a ham ediyorum. Yurt içinde ve yurt dışında hayatın zorluklarına fedakârca göğüs geren tüm vatandaşlarımıza en halisane selamlarımı iletiyorum. Yozgat’ta hayat mücadelesi veren her vatandaşımı bağrıma basıyorum. “Aziz Milletim Sıra Sende” temasıyla düzenlediğimiz bu açık hava toplantımıza teşrif eden, gücümüze güç ekleyen, heyecanıyla önümüzü aydınlatan Yozgatlı kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum.

14 MAYIS MESAJI

9 gün sonra yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 28’inci Dönem Milletvekilliği Genel Seçimlerinin ülkemizin dirliğine, milletimizin birliğine, demokrasimizin geleceğine, insanımızın huzur ve refahına hayırlı ve kalıcı sonuçlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Bunun yanında seçimlerin sağduyulu, sakin ve demokratik olgunlukla gerçekleşmesini diliyorum. Bugünkü toplantımızın tertip ve temininde emeği geçen tüm dava arkadaşlarımı içtenlikle kutluyorum. Hepinize hoş geldiniz, safalar getirdiniz diyorum.

“YOZGAT’I ANLATMAK İÇİN KELİMELER YETERSİZ”

Değerli kardeşlerim, değerli dava arkadaşlarım, Yozgat’ı anlatmak için kelimeler yetersiz, cümleler kifayetsizdir. Çünkü Yozgat bir şuurdur, yalnızca yaşanır. Çünkü Yozgat bir ilim, irfan ve inançtır, sadece idrak edilir. Bozok Yaylası’nın yiğit insanları vatan ve millet aşkıyla yoğrulmuştur. Yozgat dualı bir şehirdir. Yozgat milli, vatansever, yürekli kardeşlerimizin diyarıdır. Yozgat dik duruşlu, asil soylu, kimliğine ve kökenine sadık insanların yöresidir. Yozgat’a haram giremez, girmemiştir. İhanet giremez, girmemiştir. Ve elbette yalan sokulamamış, riya yanaşamamış, istismar ve inkâr ulaşamamıştır. Yozgat cesurdur, zalime boyun eğmez. Yozgat hilal bakışlıdır, haine aman vermez. Yozgat barış ve kardeşlik yuvasıdır, husumet tellallarına eyvallah etmez. Ancak milli umutları karartmak isteyen siyasi partiler zillet ittifakında toplanmıştır. Gerçekler ortadadır ve inkarı mümkün değildir.

CHP İLE İP’E PKK VE HDP ELEŞTİRİSİ

Önce sipariş bir masa kurdular, sonra altı parti o masaya oturdu, masanın altında gizli gizli ele ele tutuşup sakladıklarını da sonunda gün yüzüne çıkardılar. Bizim için malum olanı tescillediler. CHP ile PKK aynı masadadır. FETÖ masanın gözcüsüdür. CHP ile HDP aynı kanlı masanın paydaşıdır. İYİ Parti’yle HDP ve PKK bir elmanın iki yarısı neyse geldiğimiz bu aşamada aynısıdır.

“MASADA KRİZ ÇIKARTIP MİLLETİMİZİ ALDATMAK İSTEDİLER”

Kılıçdaroğlu’na kazanamayacak aday dediler. Masada kriz çıkardılar. Bir oturup bir kalktılar, bir küsüp bir barıştılar. Birbirlerine oyun oynadılar. Milletimizi aldatmak istediler. Adına strateji dediler, kazanamayacak adayı kazandırmak için masadan kalktık dediler. Sonra tutup iki büyükşehir belediye başkanını müstakbel Cumhurbaşkanı yardımcısı olarak takdim ettiler. Gün aşırı Cumhurbaşkanı yardımcısı sayısını artırdılar, hatta hızlarına hiç kimse yetişemedi. Önlerine kim geldiyse olmayan makamları dağıttılar. Sabah ilk kalkanı Cumhurbaşkanı yardımcısı yapacağız dediler. Siyaseti mal pazarına çevirdiler, pazarlıkları kızıştırdılar.

“CUMHURBAŞKANI ADAYLARINI KUKLA YERİNE KOYDULAR”

Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem vaadinden sayısı güçlendirilmiş Cumhurbaşkanı yardımcılığına dönüş yaptılar. Bu dönüşü yaparken de elleriyle kalp işareti yaptılar. Halbuki kalp işarette değil iradededir.  Kalp işarette değil itibardadır. Kalpleri kaskatı kesilmiş olan zillet parti başkanlarının yaptıkları kalp işaretinin muhatabı PKK’dır, FETÖ’dür, Türk ve Türkiye düşmanlarıdır. Kalbi vatan sevgisiyle çarpan hiçbir vatandaşımız bu ucube siyasetçilere inanmaz, değer vermez, vermeyecektir. Aylarca koltuk paylaşımlarında gerilimler yaşandı. Köşe kapmaca oynadılar, kaçak güreştiler, birbirinin kuyusunu kazdılar. Türkiye bir masaya mahkum etmenin düşünü kurdular. Ortak imzayla ülke yönetimine talip olduklarını söylediler. Cumhurbaşkanı adaylarını kukla yerine koydular. Milletimiz yas tutarken, sözde bakanlık dağıtımı yaptılar.

“385 GÜNDE BİR CUMHURBAŞKANI ADAYINI ZORLUKLA BELİRLEDİLER”

Rant ve ikbal derdine düştüler, boşa sallayıp dolu tutmanın hevesine kapıldılar. Ülke ve millet sevgilerinin ne kadar sahte olduğunu gösterdiler. Acınacak hallerine gülmeyi yeğlediler. Acizliklerini demokrasi, özgürlük ve adalet kavramlarıyla örtbas etmeyi denediler. 385 günde bir Cumhurbaşkanı adayını zorlukla belirlediler.

“ENKAZ ÜZERİNDE İSTİSMAR YARIŞINA GİRDİLER”

Türkiye’nin felaketlerle mücadelesini karaladılar. İftira siperinde buluşup ülkemizi kötülediler. Kahramanmaraş merkezli ikiz depremin 2,5 ay içinde yaralarının sarılmasına, felaketin derin izlerinin silinmesine tahammül edemediler. Başarısızlıklarını maskeleyemediler. Basiretsizliklerine perde çekemediler. Utanmazlıklarını gizleyemediler. Acılarımızı istismar etmekten vazgeçmediler. Enkaz üzerinde istismar yarışına girdiler. Huzurlarınızda Kahramanmaraş depreminde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmetler, tedavi gören vatandaşlarımıza şifalar niyaz ediyorum.

“YAPARSA CUMHUR İTTİFAKI YAPAR, MUTLAKA DA BAŞARACAĞIZ”

Türkiye tek ses, tek nefestir. Karşımıza çıkan bütün engelleri teker teker geçeceğiz. Yaparsa Cumhur İttifakı yapar, mutlaka da başaracağız. Hiçbir insanımız aç ve açıkta bırakmayacağız. Sosyal devlet anlayışımızın gereğini her saha ve zeminde yerine getireceğiz.

 “Devlet ve Milletiyle Her Şeyden Önce Türkiye.”

 “Yeni Türkiye, Yeni Hayat, Hep Birlikte Kurarız.”

 “Milli Birlik ve Kardeşlikle Hep Birlikte Yaşarız.”

Bugüne İstikrar, Yarına Huzur Diyorsak, Hep Birlikte Başarırız.

Engelleri, Zorlukları Hep Birlikte Aşarız.

“Devletin Gücü Milletin Ferasetiyle Hep Birlikte Yaparız.”

Cumhuriyet’in Yeni Yüzyılında Güçlü Devleti Hep Birlikte İhya Ederiz.

Hep Birlikte Yozgat’ız.

Hep Birlikte Türkiye’yiz.

Hep Birlikte Türk Milletiyiz.

“VAKİT YAKLAŞTIKÇA ZİLLET’İN UYKULARI KAÇIYOR”

İstiklalimizi ve istikrarımızı koruyarak istikbalimizi hazırlıyoruz. 14 Mayıs 2023 tarihinde hem 13’üncü Cumhurbaşkanı’nı seçeceğiz, hem de 28’inci Dönem Milletvekili Genel Seçimini yapacağız. Vakit yaklaştıkça zillet ittifakının ve bu ittifakın yanında yöresinde konuşlanan çıkarcıların korkuya kapıldığını, uykularının kaçtığını görüyoruz.

Şimdi sizlere soruyorum, cevabınızın muhteşem bir irade seslenişine vesile olmasını arzu ediyorum:

√  14 Mayıs seçimlerine hazır mısınız? (Evet)

√  Sandığa gidecek misiniz? (Evet)

Yozgat’ın onurunu, Cumhurun haysiyetini, Cumhuriyet’in kutlu emanetlerini koruyacak mıyız? (Evet)

√  Türkiye düşmanlarının eline düşen zillet partilerine hesap soracak mıyız? (Evet)

Milliyetçi Hareket Partisi’ne tam destek, hep destek, sonuna kadar destek olacak mıyız? (Evet)

Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı sahiplenecek miyiz? Yola devam diyecek miyiz? (Evet)

“AÇIK HESAP 14 MAYIS’TA SANDIKTA GÖRÜLECEKTİR”

Allah razı olsun sizlerden. Heyecanınız mücadelemize şevk aşılıyor. Bıçkın iradeniz önümüzü aydınlatıyor. Ben de diyorum ki: Aziz Milletim Sıra Sende. Sıra Sende Yozgatlı Kardeşim. Huzurlu bir hayat için Sıra Sizde. Türkiye’yi yıkmak için el birliği yapan zillet ve zulüm cephesini perişan etmek için Sıra Sizde. Vatan ve bayrağa sahip çıkmak için söz, karar, yetki hepinizde. Aziz Vatandaşlarım, Değerli Dava Arkadaşlarım, Bizim tarafımız belli, istikametimiz sıratı müstakimdir. Himaye edenimiz Allah, destekçimiz büyük Türk milletidir. Açık hesap 14 Mayıs 2023 tarihinde sandıkta görülecektir.

“KILIÇDAROĞLU ÇARKIFELEK GİBİDİR”

Kılıçdaroğlu bir ara Yozgat’a gelip Kandil Dağı’nı yakıp yıkmaktan bahsetmişti. PKK’nın destek verdiği, terörist Demirtaş’ı serbest bırakacağını vaat eden Kılıçdaroğlu aynen çarkıfelek gibidir. Bir terörist alçakça milletimizi tehdit ederek, “14 Mayıs’ta Kılıçdaroğlu kazanamazsa iç savaş çıkar” diyebilmiştir. Eğer böyle bir niyet ve planları varsa, tavsiyem yanlarına kefenlerini ya da sarı torbalarını da alıp gelmeleridir. Kılıçdaroğlu Yozgat’ta başka, Şırnak Uludere’de başkadır. Ankara’da başka, Van ve Ağrı’da bambaşkadır. Zillet ittifakını oluşturan partilerin başkanları da aynısıdır. Bu ittifak ittifakı abeste direnişini, gayri milli, gayri ahlaki ve gayri meşru tutumunu ısrarla sürdürmektedir. Yalan derseniz bunlardadır, yıkım derseniz bunların ortak amacıdır. Ne esef verici bir durumdur ki, ülkesine sırt dönmüş, milletine yüz çevirmiş, milli meselelerle ihtilafa düşmüş ikiyüzlü bir muhalefet anlayışı karşımızdadır.

DARBE Mİ YAPACAKSIN? PKK’YLA BİRLİKTE DEVLETİ ELE Mİ GEÇİRECEKSİN?

Kılıçdaroğlu’na hakim olan siyasi akıl rehinli ve hacizlidir. Bu şahsın irtibatları ve ilişki ağları sancılı ve karanlıktır. Sayın Kılıçdaroğlu, sana söyleye söyleye şu gerçeği kafana sokacağım, bundan da asla vazgeçmeyeceğim; sen inkar etsen de,  Selahattin Demirtaş teröristtir, ortağın HDP bölücüdür, Türkiye düşmanıdır. Osman Kavala Soros’çudur, casustur, şaibelidir, suçludur. Bir teröristi, her taşın altından çıkan Soros’çu bir taşeronu nasıl serbest bırakacaksın? Bunu nasıl yapacaksın? Bu vaadini nasıl gerçekleştireceksin? Yozgat’tan soruyorum: Söyle de öğrenelim. Açıkla da bilelim. Paylaş da duyalım.  Sırrın nedir? Üzerinde çalıştığın zehirli formülün muhtevası nelerden ibarettir? Darbe mi yapacaksın? PKK’yla birlikte devleti ele mi geçireceksin? Hukukun üstünlüğünü, mahkeme kararlarını nasıl yok sayacaksın? Hele bir itiraf et de biz de işitmiş olalım. Hani sürekli hak, hukuk, adalet diyordun? Hani Yozgat’a geldiğinde Kandil’i yakıp yıkacağını söylüyordun? Palavradan da olsa meydan okuyordun? Biz hangi Kılıçdaroğlu’na inanalım? Biz hangi Kılıçdaroğlu’na itibar edelim? Kuvayı Milliyeyiz diyen Kılıçdaroğlu’nu mu dikkate alalım, yoksa teröristlerin avukatı, bölücülerin dert ortağı, emperyalizmin kurşun askeri Kılıçdaroğlu’na mı bakalım?

“CHP-İYİ PARTİ-HDP-PKK-FETÖ VE MARJİNAL SOL PARTİLER AYNI BATAKLIKTA BİRLEŞMİŞLERDİR”

Sayın Kılıçdaroğlu, teröristi masum gösteren, teröriste kol kanat geren bir kalpsizin aynı zamanda terörist olacağını, terörün himayesine gireceğini görmüyor musun? Bilmiyor musun? Bundan dolayı hiç mi vicdan sızısı çekmiyorsun? Siyasetin yara bere içindedir, ihanet ve melanetin tam göbeğindesin, ey Kılıçdaroğlu hala farkında değil misin? CHP’yi götürüp Kandil mağaralarının kapısına çürümüş ceset gibi bırakmaya, teröristlere zırh haline getirmeye hiç mi utanmıyorsun? Aynı şeyleri İYİ Parti için de söylemek mümkün ve mukadderdir. CHP-İYİ Parti-HDP-PKK-FETÖ ve marjinal sol partiler aynı bataklıkta birleşmişlerdir. Bunlarla bir gelecek olamaz. Bunlara Türkiye emanet edilemez. Bunlara asla güven duyulamaz.

Soruyorum sizlere:

Anayasa Mahkemesi’nin yeniden yapılandırılıp reforma tabi tutulması konusunda yanımızda mısınız? (Evet)

HDP’ye, kayyum partisi Yeşil Sol Parti’ye çanak tutanların yakalarından tutmaya var mısınız? (Evet)

PKK’nın TBMM’de temsil edilmesini teşvik edip Türklüğe pranga vurmak isteyenler şamarı vuracak mısınız? (Evet)

Madem evet diyorsunuz, o halde tekrar soruyorum sizlere:

√ Milliyetçi Hareket Partisi Yozgat milletvekili adaylarını TBMM’ne gönderiyor musunuz? (Evet)

Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Cumhur İttifakı’na sahip çıkıyor musunuz? (Evet)

“TERÖRİZMİN KERVANBAŞI CHP VE İYİ PARTİ YÖNETİMİDİR”

Artık HDP’nın, PKK’nın, FETÖ’nün boşalttığı her alanda kademeye giren, terörizmin hedeflerini sırtlayıp taşıma rezaletinin başını çeken kervanbaşı CHP ve İYİ Parti yönetimidir. Sorarım sizlere, bu tablo zillet değil midir? Hıyanet değil midir? Zillete ve hıyanete refakat eden bir CHP ve İYİ Parti yönetiminin Türkiye’nin geleceğinde söz ve pay sahibi olması mümkün müdür? Hiçbir milli konuda Türkiye’nin yanında değiller. Acımızda yoklar, sevincimizde yoklar.

14 Mayıs geldiğinde inanıyorum ki, aziz milletimiz de onları yok sayacaktır. İhanetin bedelini ödetmek için Aziz Milletim Sıra Sende. Huzurlu bir gelecek için Aziz Milletim Sıra Sende. Terörün kökünü kazımak için Aziz Milletim Sıra Sende Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle Türk ve Türkiye Yüzyılına ulaşmak için Aziz Milletim Sıra Sende. Lider Ülke Türkiye’yi inşa etmek için Aziz Milletim Sıra Sende. Millî ve manevî değerleri güçlendirerek kültürel ve ahlaki yozlaşmayı önlemek için Aziz Milletim Sıra Sende. Yatırımı, teknolojik gelişmeyi, verimliliği, istikrarlı büyümeyi, ihracatı ve istihdam sağlamayı esas alan güçlü bir “üretim ekonomisi” oluşturmak için Aziz Milletim Sıra Sende. Özel sektörün dinamizmini ve teşebbüs gücünü desteklemek için Aziz Milletim Sıra Sende.  Ekonomik ve sosyal politikaları dar ve sabit gelirli vatandaşlarımızı gözetecek şekilde ahenk içinde uygulamak için Aziz Milletim Sıra Sende. Tarımda teknoloji kullanma kapasitesi ve verimliliği yüksek bir üretim yapısına geçmek, çiftçilerimizin gelir ve refah düzeyini artırmak için Aziz Milletim Sıra Sende. Küresel iklim değişikliği ve gıda krizi etkilerini azaltıcı politikalar uygulamak için Aziz Milletim Sıra Sende. Adil bir gelir dağılımı sağlamak, işsizlik ve yoksullukla mücadele etmek için Aziz Milletim Sıra Sende. Sosyal koruma programları ile yardıma muhtaç, yoksul ve kimsesiz vatandaşlarımızı aç ve açıkta bırakmamak için Yozgatlı Kardeşlerim Sıra Hepinizde.

Soruyorum sizlere;

Cumhuriyet’in 100’üncü yıldönümünde sosyal ve ekonomik iyileştirmeleri sağlamak için 100 sözümüzle karşınızdayız, bizimle yürüyecek misiniz? (Evet)

Hedeflerimize ulaşmak için yanımızda olacak mısınız? (Evet)

Yozgat milletvekili adaylarımızı TBMM’ne gönderecek misiniz? (Evet)

Cumhur İttifakı’nı güçlendirecek misiniz? (Evet)

Cumhurbaşkanımız ve Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a durmak yok yola devam diyecek misiniz? (Evet)

İngiliz The Economist dergisi Mayıs ayı sayısında 2023’ün en önemli seçiminin Türkiye’de yapılacağını iddia etmekle birlikte, Türkiye’de demokrasinin geleceğini tartışmış, bu suretle iç ve dış işgal cephesine Türk’ün gücünü, Yozgat’ın cesaretini adamakıllı gösterecek misiniz? (Evet)

“TÜRK MİLLETİ BİÇİLEN KEFENİ YIRTIP ATACAK”

Bu seslenişiniz dosta güven, düşmana korku saçıyor. Allah sizleri nazarlardan korusun, her daim var etsin. Türk milleti biçilen kefeni yırtıp atacak dirayet ve kararlılıktadır. Türkiye’yi geriye götürmeye hiç kimsenin gücü de yetmeyecektir. 2023 ve takip eden yıllar Türkiye’nin dev gibi ayağa kalkışına sahne olacaktır. Bunu sağlayacak irade Cumhur İttifakı’dır. Cumhur İttifakı, Karabağ’daki zaferdir. Cumhur İttifakı, sınır ötesinde terörün başını ezen mücadeledir. Cumhur İttifakı, Ege ve Doğu Akdeniz’de silah çeken ahlaksızlara milli duruş gösteren onurdur. Cumhur İttifakı, Türkiye’ye sahip çıkan, Türk milletine hizmetkârlıkta sınır tanımayan inanmışlıktır. Cumhur İttifakı vatandır, mukaddesattın zırhı, mukadderatın kilididir.

“ZİLLETE DÜŞÜRÜLECEK BİR ÜLKEMİZ YOKTUR”

Bizim zillete düşürülecek bir ülkemiz yoktur. Bizim inançlarımıza sövenlere tahammülümüz yoktur. Bizim etnik ve mezhep bölücülüğü yapanlara hoşgörümüz yoktur. Bizim çetelere, suç örgütlerine, emperyalizmin güdümüne girmiş muhalefet partilerine, satılmış aydınlara, çürük şarkıcılara, kokuşmuş sanatçılara, kiralık kalemlere, kursağından geçen bir lokmayı bu ülkeye borçlu olup da ihanet eden şeref yoksunlarına tavizimiz katiyen olmayacaktır.

“ÇAĞRIMIZ, ÖNCE ÜLKEM VE MİLLETİM DİYEN HERKESEDİR”

Çağrımız, önce ülkem ve milletim diyen herkesedir. Çağrımız, bu millet, bu vatan, bu bayrak benim diyen herkesedir. Çağrımız, milli birlik ve huzurlu yarınlara ulaşmak isteyen herkesedir.  Çağrımız her insanımızı kardeş, her yöremizi aziz bilen herkesedir. Herkes eşittir Türkiye’dir. Paylaşılacak vatanım, vazgeçilecek insanım yok diyen her vatan evladıyla yolumuz birdir. Biz birlikte Türkiye’yiz diyen herkes bu milletin özbeöz evladıdır. 14 Mayıs 2023 Pazar günü, sandığın başına gittiğinizde, Yozgat milletvekili adaylarımıza ve Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a çok güçlü desteğinizi bekliyorum. Hepinize şükranlarımı sunuyorum Devlet ve Milletiyle, Her Şeyden Önce Türkiye. Sizleri saygı ve sevgiyle selamlıyor, Cenab-ı Allah’a emanet ediyorum. Ne Mutlu Türk’üm Diyene.

Editör: Ferhat Erdemir