Şahin, MHP Lideri Bahçeli'nin, federasyona hibe ettiği Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesindeki arsanın tapusunu aldıklarını söyledi. Şahin, "Devlet Bey'in makamında aldık. Memurlar da oraya geldi, imzaladık." dedi.

Arsaya cemevi yapılacağını belirten Şahin, şunları söyledi:
"Kendisine, 'buraya ne yapalım' diye sorduğumda 'ne istiyorsanız onu yapın.' dedi. 'Biz orayı sizin isminize layık olacak şekilde bir cemevi yapalım.' dedim. Cemevi olsun, misafirhanesi olsun, yemekhanesi olsun şeklinde bir öneri getirdik. 'Benim ismimi koymayın, Horasan erenlerinden önemli bir zatımızın ismini koyarsanız memnun olurum.' dedi.
Cemevi yapacağız. Hacıbektaş'a da en güzel o yakışır yani. 'Genel Başkanımızın ismiyle yapalım' demiştik ama öyle uygun görmedi. Dedi ki 'ismimi siyaset konusu yapmasınlar.' Saygı duyduk." 

ERENLERE, YARENLERE, CANLARA HAYIRLI OLSUN

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, "Pazar günü yaptığımız Mersin mitingi öncesinde, Alevi Dedelerimiz ile bir araya gelerek, Nevşehir Hacıbektaş’ta bulunan 6 dönümlük arsasını, Horasan Erenleri Federasyonu’na bağışlayan Liderimiz Devlet Bahçeli adına tapuyu teslim ettik. Erenlere, yarenlere, canlara hayırlı olsun” dedi.