Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile birlikte deprem bölgesinde incelemelerde bulunmak üzere Hatay'a geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bahçeli, ilk olarak Kırıkhan'da bulunan çadır kentte incelemelerde bulundu. Bahçeli, çadır kentteki incelemelerinin ardından açıklamalarda bulundu.

Bahçeli'nin konuşmasından öne çıkanlar:

“ALLAH'A ÇOK ŞÜKÜR GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE CUMHURİYETİ VAR”

"Çok muhterem Cumhurbaşkanım. Aziz Kırıkhanlılar. Hepinizin bildiği gibi 35 gün önce büyük bir felaketle milletimiz karşı karşıya kaldı. Acımız çok büyük oldu. Yıkımlar çok derin oldu. Ama Allah’a çok şükür, dünyada örneği görülmeyen bir felaketin 35 gün içerisinde her türlü tedbiri alarak insanlarımızın geleceğe umutla bakmasına imkan tanıyan bu çalışma ortamında temel olarak ifade etmeliyiz ki Allah’a çok şükür güçlü bir Türkiye Cumhuriyeti devleti var. Allah’a çok şükür, siyasi yönden kararlı, sorunları çözmede kabiliyetli, arkadaşlarıyla hizmet yarışında birbiriyle yarışan bir yönetimimiz var. Ama onun yanında her şeyden daha derini sizin gibi aziz milletimizin güzide evlatlarının bu felaketi aşma konusunda ortaya koymuş olduğunuz irade takdire şayandır. 

"ÇOK KISA BİR SÜRE İÇERİSİNDE KIRIKHAN AYAĞA KALKACAK"

Kayıplarımıza cenabı Allah’tan rahmetler diliyorum. Acılarımızı paylaşıyorum. Milletimizin başı sağ olsun. Çok kısa süre içerisinde Kırıkhan ayağa kalkacak. Hayat normalleşecek, insanlar yine mutlu olacak."

Editör: Ferhat Erdemir