İlki Bursa'da yapılan MHP Genişletilmiş Bölge İstişare Toplantısı’nın altıncısı yarın İstanbul'da gerçekleştirilecek.

7 İL KATILIYOR
Toplantıda, siyaset ve ülke gündemindeki konular, yerel seçim çalışmaları ve 17 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilmesi planlanan 14. Olağan Büyük Kurultay'la ilgili hazırlıklar ele alınacak. İstanbul, Çanakkale, Tekirdağ, Edime, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya İl teşkilatlarının katılacağı toplantının heyet başkanlığını MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter yapacak.

BOYNUMUZUN BORCU
MHP İstanbul İl Başkanı Sertel Selim, "Teşkilat olarak hedefimiz, genel çeçimde olduğu gibi yerelde de MHP ve Cumhur İttifakı'nı iktidar yapmaktır. Bizler MHP'nin başarısı için varız ve hazırız. Yerel seçimde MHP'nin adayı olduğu ilçelerde partimizi, ittifak olduğumuz ilçe ve İstanbul Büyükşehir'de Cumhur İttifakı'nı kazandırmak boynumuzun borcudur" diye ifade etti.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin "2024'e Doğru, Diyar Diyar Anadolu" temasıyla başlatılan mahalli idareler seçimlerine hazırlık çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda bugün saat 14:00'te Wow Hotel'de 7 ilin katılımıyla Genişletilmiş Bölge İstişare Toplantısı’nın altıncısı yapılacak.

Toplantının gündemi ve hedefinde; Siyaset ve ülke gündemindeki konuların değerlendirilmesi, yerel seçimlere dönük tematik proje ve hedefler hakkında görüş alışverişi, Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilmesi planlanan 14. Olağan Büyük Kurultay'la ilgili hazırlıkların ele alınması gibi konu başlıkları yer alıyor.

Toplantıya İstanbul, Çanakkale, Tekirdağ, Edime, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya İl teşkilatları katılım sağlayacak. Heyet Başkanlığını MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter’in yapacağı toplantıyı; TBMM Grup Başkan Vekili Muhammed Levent Bülbül, Milletvekili Saffet Sancaklı, MYK Üyeleri Hayati Arkaz, Koray Önsel, Derya Bulut, Ferhat Çakıroğlu ve Nur Tuğba Aktay yönetecek.

Toplantıya, Genel Başkan Yardımcısı E. Semih Yalçın, TBMM Başkan Vekili Celal Adan, Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, Milletvekili, MYK ve MDK Üyeleri, Belde, İlçe ve İl Belediye Başkanları, İl Genel ve Belediye Meclis Üyeleri ve çok sayıda partili katılacak.

14 il için "sarı" ve "turuncu" uyarı: Kuvvetli yağışa dikkat 14 il için "sarı" ve "turuncu" uyarı: Kuvvetli yağışa dikkat

SEÇİM HAZIRLIĞI

Genişletilmiş Bölge İstişare Toplantısı için tüm hazırlıkların tamamlantığını belirten MHP İstanbul İl Başkanı Sertel Selim, Bölge istişare toplantılarına; bölge milletvekilleri, bölge merkez yönetim kurulu ve merkez disiplin kurulu üyeleri; belde, ilçe ve il başkanları; belde, ilçe ve il yönetim kurulu üyeleri, il disiplin kurulu başkan ve üyeleri, ilçe ve il çalışma grupları; belde, ilçe ve il belediye başkanları, il genel ve belediye meclis üyelerinin katılacaklarını ifade etti.

MHP İstanbul İl Başkanı Sertel Selim, toplantılarda partinin 17 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilecek 14. Olağan Büyük Kurultay'la ilgili hazırlıklar, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak mahalli idareler seçimlerine yönelik  hazırlık yanı sıra Türkiye, bölge ve dünya gündeminde yer alan önemli hususların bütün yönleriyle değerlendirileceğini vurgulayarak, “Toplantılarımız; teşkilatlarımızın çalışma temposunu yükseltmeyi, ülke ve dünya gündemini yakından takip edip milli şuuru uyanık tutmayı hedeflemektedir” dedi.

31 Mart yerel seçimlerin Türkiye Yüzyılı hedefine ulaşmak için çok önemli olduğunu belirten İl Başkanı Sertel Selim, MHP ve Cumhur İttifakı olarak İstanbul'da uyum içinde çalışmalarınızı yüksek bir seviyede yürütüyoruz. Kaybedecek ne bir insanımız, ne de zamanımız yoktur. Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul İl Teşkilatı olarak hedefimiz, genel çeçimde olduğu gibi yerelde de MHP ve Cumhur İttifakını iktidar yapmaktır. Bizler MHP'nin başarısı için varız ve hazırız. Yerel seçimde MHP'nin adayı olduğu ilçelerde partimizi, ittifak olduğumuz ilçe ve İstanbul Büyükşehir'de Cumhur İttifakı'nı kazandırmak boynumuzun borcudur" diye ifade etti.

Haber: Emre MÜFTÜOĞLU