14 Mayısta yapılacak olan seçimler öncesinde MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay, Milletvekili Adayı Şehnaz Arık Güvendik, Ege İhracatçılar Derneği’nin konuğu oldu.

Siyasi istikrar olmazsa yatırım olmaz, kalkınma olmaz

Toplantıda konuşan Manisa Milletvekili ve MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, “İş insanları çeşitli riskleri göze alarak birçok alanda girişimde bulunmaktadır. İş insanlarının girişimlerini belirleyen faktörlerin başında da istikrar gelmektedir. Bir ülkede siyasi istikrar olmazsa yatırım olmaz, kalkınma olmaz.” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile Türkiye siyasi istikrara kavuşmuştur.

Türkiye’nin Cumhur İttifakı ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile siyasi istikrara kavuştuğunu söyleyen MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, “Türkiye Cumhuriyeti olarak çok partili siyasi parti hayatı benimsediğimiz 1946 ve 24 Haziran 2018 arasında geçen 72 yılda tam 52 hükümet kurulmuştur. Kurulan hükümetlerin çoğu koalisyon hükümeti, azınlık hükümeti, darbe hükümetidir. Bu dönemde çok fazla kriz çıkmış, darbeler olmuştur. Siyasi istikrarsızlık dönemlerinde yıllarımız kaybolmuştur. 24 Haziran 2018 tarihinden itibaren yürürlüğe giren Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile Türkiye siyasi istikrara kavuşmuştur. Ülkemizde siyasi istikrarla birlikte girişimler de başarıya ulaşmıştır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, Türkiye’nin gücüne güç katan, insanlarımızın mutluluğuna, huzuruna katkı sağlayacak bir sistemdir. Bu yeni yönetim sistemi üzerinden 5 yıl geçti. Bu 5 yılda yapılanlar belki de son 40-50 yılda yapılanlardan çok daha fazladır. Türkiye her alanda bir yükselişe geçmiştir.” dedi.

Siz ne hakla Atatürk'ten bahsediyorsunuz?

Zillet ittifakını eleştiren MHP’li Akçay, “Karşımızda kendine Millet ittifakı diyen bir zillet İttifakı var. Tüm siyasi partiler siyasi ittifaklar görüşlerini dile getiriyor. Bugüne kadar millet ittifakının bir projesini göremedik. Sadece anti projeleri var. Eski sisteme döneceğiz demeye utandıkları için güçlü parlamenter sisteme geçeceğiz diyorlar. CHP ve İP Atatürk'ten bahsediyorlar. Siyasi partiler resmi belgeleriyle konuşur. Cumhur İttifakının protokolü 4 partinin imzalarını taşıyor. Millet İttifakı da 6 parti başkanının imzasını taşıyor. İki ittifakın ilkelerini değerlendirelim. Cumhur ittifakı, Atatürk'ün muhasır medeniyet hedefine erişmesini hedef edinmiştir. Millet ittifakının Protokolüne baktığımızda ne Atatürk var ne Türkiye Cumhuriyeti var. Sürekli farklılara vurgu yapılarak bölücülük propagandası yapılıyor.  Atatürk'ü kullanmaya çalışıyorlar. Atatürk'e hakaret edenler orada. Siz ne hakla Atatürk'ten bahsediyorsunuz. Protokolüne Atatürk'ü koyamayan bir ittifak olamaz. Milletimize de hiçbir şey ifade etmiyorlar.” dedi.

MHP’li Akçay sözlerine şöyle devam etti: 14 Mayıs Seçimleri ülkemizin geleceği bakamından hayati bir öneme sahiptir. Söz konusu vatandır, bağımsızlıktır. Milli bekamızdır. 14 Mayıs’ta Aziz Milletimiz ülkemizi ve milletimizi karşılıksız sevenler ile Türkiye düşmanları ve taşeronları arasında tercih yapacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi olarak TBMM çok sayıda milletvekili ile temsil edeceğimize inanıyoruz. Aziz Milletimizin 14 Mayıs’ta Milliyetçi Hareket Partisi’ne ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’da destek vereceğine inancımız tamdır. İnşallah 14 Mayıs, Milliyetçi Hareket Partisi’nin ve Cumhur İttifakı’nın yeni bir zaferine sahne olacaktır.

Ege İhracatçılar Derneği ile yapılan toplantıya MHP Manisa İl Başkanı Cüneyt Tosuner, Ülkü Ocakları İl Başkanı Nazmi Akçay, Şehzadeler İlçe Başkanı Şener Özten, Yunusemre İlçe Başkanı Cemal Kutlar, KAÇEP İl Başkanı Neşe Töz ve partililer katıldı.