Devleti ayakta tutan ve meşruiyetinin temeli olan toplum sözleşmesinin anayasa olduğunu dile getiren Bülbül, vesayet süreçlerinin ve askeri darbelerin sonucunda hazırlanan anayasalardan, özellikle 1982 Anayasası'ndan sonra Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin sivil bir anayasayı Cumhur İttifakı'nın eliyle millete kazandıracağını söyledi.

Bülbül, Meclis'in 28. dönemdeki en önemli vazifesinin anayasa olacağını belirterek, "İnşallah Cumhuriyet'imizin kurucu değerlerini ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin kazanımlarını muhafaza eden ve onları daha da geliştiren bir anlayışla Türkiye Yüzyılı dediğimiz yüzyılda devlet olarak kapasitemizi artıracak ve hukuki meşru bir zeminde ne kadar kuvvetli, güçlü bir altyapıya sahip olduğumuzu göstereceğimiz bir anayasayla dünyanın karşısına çıkacağız." dedi.

Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız başkanlığında MHP ile AK Parti arasında yerel seçimlere ilişkin heyet görüşmeleri yürütüldüğünü aktaran Bülbül, "Bunların neticesinde de inşallah Türkiye genelinde bu seçimlere nasıl gireceğimiz belli olacaktır. Bizler milliyetçiyiz, milliyetçi hareketiz, ülkücü hareketiz. Genel anlamda bu zilletin sahip olduğu belediyelerden kurtulma ve Cumhur İttifakı'nın en çok belediyeyi alma temel hedefi çerçevesinde, MHP'nin de en fazla kazançlı çıkacağı bir sistemde bu işin halli için mesai harcamaktayız. Genel fotoğrafa baktığımız zaman Cumhur İttifakı burada muvaffak olacaktır, MHP de zafere ulaşacaktır." şeklinde konuştu.


Konuşmaların ardından MHP İstanbul İl Başkanı Sertel Selim, TBMM Başkanvekili Adan ile MHP Genel Başkan Yardımcıları Feti Yıldız ve Semih Yalçın'a hediye takdim etti.

Sokak köpeklerinin saldırdığı Tunahan yoğun bakımda! Babası dehşetin boyutunu anlattı Sokak köpeklerinin saldırdığı Tunahan yoğun bakımda! Babası dehşetin boyutunu anlattı

Kaynak: AA