Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin İsrail-Filistin arasında yaşanan çatışmaların son bulmasına yönelik çağrısını hedef alan Öztürk Yılmaz ve Banu Avar’a sert tepki gösterdi. “Piyonluğunu yaptığınız efendileriniz gibi; Türkiye Cumhuriyeti devletinin mazlumlara umut olmasından  rahatsız oluyorsanız bilin ki daha çok rahatsız olacaksınız. Çünkü; Türkiye tarihe olan sorumluluğunun farkındadır ve daime mazlumların umudu olan bir devlettir.  Ve bundan sonra da öyle olmaya devam edecektir. TÜRK BEKLENENDİR! Ve Türkiye Cumhuriyeti, vahşi saldırılar altında yardım çığlıkları arşa ulaşan Filistinli mazlumların bekleyişlerini karşılıksız bırakmayacaktır.” İfadelerini kullandı.

MHP’li İsmet Büyükataman’ın konuşmasının tamamı:

GAZZE’Yİ KORUMA VE KOLLAMA MİSYONUNU ÜSTLENMEK BİZE ECDADIMIZIN MİRASIDIR

Horasan Erenleri Dernekler Federasyonu'ndan açıklama: 10 Aralık mitingine katılmayın  Horasan Erenleri Dernekler Federasyonu'ndan açıklama: 10 Aralık mitingine katılmayın 

Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli, İsrail- Filistin arasında bir an önce ateşkesin sağlanması için dün şu çağrıyı yapmıştı: “Eğer bugünden itibaren 24 saat içinde ateşkes sağlanamazsa, saldırılar durmazsa, mazlumların üzerine bombalar bırakılmaya ısrarla devam ederse, milletimle açık açık paylaşıyorum ki, Türkiye süratle devreye girmeli, tarihi, insani ve inanç sorumluluğunun gereği her neyse yapmalıdır. Gazze’yi koruma ve kollama misyonunu üstlenmek bize ecdadımızın mirasıdır.” Sayın Genel başkanımızın bu çağrısı; yaşanan çatışmaların bölgedeki barış ve istikrarı tehdit etmesinin son bulmasına, sivil katliamlarının bir an önce durmasına, tüyü bitmemiş çocukların katledilmesine karşı ve Türk-İslam tarihine olan sorumluluğumuzun idraki ile yapılmış bir çağrıdır.

TARİHİ GEÇMİŞ BİR TAKIM GAZETECİ BOZMALARI, İSRAİL’İN SİVİL KATLİAMLARINA GÖZ YUMALIM, ALKIŞLAYALIM MI İSTİYORSUNUZ

Dünden itibaren; Musul’da devlet görevini eline yüzüne bulaştırıp kaçmış siyasetin ergeni, devlet ciddiyetinden ve tarihimizden habersiz etkisiz bir eleman başta olmak üzere son kullanma tarihi geçmiş bir takım gazeteci bozmaları, nereden fonlandığı herkesin malumu olan sosyal medya trolleri tek merkezden düğmeye basılmış gibi saldırıya geçerek genel başkanımızı hedef almaya çalışmışlardır. İsmini anmaya bile lüzum olmayan bu tiplerin Türk tarihinden, devlet ciddiyetinden, Türk jeopolitiğinden, Türk teolojisinden, Türkiye’nin bölgesel güç küresel aktör olmasından ve bölgedeki barış ile istikrarı savunmasından doğal bir şey olmadığından habersiz olduklarını bildiğimiz için yaptıkları anlamsız, boş açıklamalara şaşırmadık.

DAHA ÇOK KAN VE GÖZYAŞI MI İSTİYORSUNUZ?

Ancak yine de şunu sormak lazım; siz neyden rahatsız oldunuz?  Daha çok çocuğun ve sivilin ölmesine Türkiye’nin mani olacak olması sizi niye bu kadar rahatsız ediyor?  Kilometrelerce öteden bölgemize gelen emperyalist güçlerden rahatsız olmadığınız halde Türkiye’nin bölgesindeki gelişmelerde aktif rol oynamasının nesinden gocunuyorsunuz? İsrail’in sivil katliamlarına göz yumalım, alkışlayalım mı istiyorsunuz?  Bölgemizde barışın sağlanmasına yönelik adımlardan neden rahatsız oluyorsunuz?  Daha çok kan ve gözyaşı mı istiyorsunuz?

Eğer piyonluğunu yaptığınız efendileriniz gibi; Türkiye Cumhuriyeti devletinin mazlumlara umut olmasından  rahatsız oluyorsanız bilin ki daha çok rahatsız olacaksınız. Çünkü; Türkiye tarihe olan sorumluluğunun farkındadır ve daime mazlumların umudu olan bir devlettir.  Ve bundan sonra da öyle olmaya devam edecektir. TÜRK BEKLENENDİR! Ve Türkiye Cumhuriyeti, vahşi saldırılar altında yardım çığlıkları arşa ulaşan Filistinli mazlumların bekleyişlerini karşılıksız bırakmayacaktır.