MHP’li Özdemir: Çağrımız Türk Milletini umutlandırıyor

MHP Genel Başkan Yardımcısı, Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, "Türkiye'nin milli birlik ve bütünlüğüne kast eden eylem ve söylemler konusunda her zaman ismi baş sıralarda geçen Oral Çalışlar'ın aleni darbe çağrısı yayımlayan emekli amirallerle ilgili "Siyasetin yolunu kapatmayalım" söyleminde bulunması art niyet sahiplerinin bir örneğidir" dedi.

Google Haberlere Abone ol
MHP’li Özdemir: Çağrımız Türk Milletini umutlandırıyor
07.04.2021 14:20

Sosyal medya hesabı twitterden açıklama yapan MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, "Oral Çalışlar ve türevlerine kalsa bu bir darbe çağrısı değilmiş! Hadi oradan! Medya ve siyasette meseleyi ifade özgürlüğü olarak tanımlama telaşına düşenlerin zamanlama, içerik ve kapsam itibarıyla malum çağrıyı farklı kılıfa büründürme çabaları beyhudedir. CHP suçüstü yakalanmış, İP debelenmektedir.

Emekli olmuş amirallerin, ülkenin huzur ve istikrarını hedef alan tutumları hiçbir yönden ifade özgürlüğü ile tanımlanamaz. Demokrasinin gereği olarak bunun karşısında durmak siyasetin yolunu kapatmak değildir. Bilakis her kesimin, demokratik sınırlar çerçevesinde yerini ve haddini bilmesidir!

Kimse meseleyi sulandırmasın. Millete ve milli iradeye parmak sallama cüreti taşıyanları meşru göstermeye kalkmasın. 104 emekli amiralin çağrısı bal gibi darbe çağrısıdır. Bu bildiri demokrasiyi hedef alan torpidodur. Malum bildiri hukuk gaspı, milli iradeye doğrultulmuş silahtır.

Oral Çalışlar’ın bugünkü köşesinde gördüğümüz üzere, Sayın Genel Başkanımızın aziz milletimizle paylaştığı AYM’nin kapatılması ve darbe çağrısı yapan emekli amirallerin rütbelerinin sökülmesi gerektiği yönündeki beyanları kendisini ve türevlerini de elbette rahatsız edecektir.

Oral Çalışlar, 12 kötü adamdan birisidir! Sayın Genel Başkanımız bu haftaki TBMM Grup Toplantısı’nda AYM başkanının 2009 yılında 12 kötü adamı Polis Akademisi’nde nasıl ağırladığına dikkat çekince ilk ses Oral Çalışlar’dan gelmiştir.

Bizim çağrımız Türk Milleti’ni umutlandırır, umutlandırıyor. Türkiye’nin milli birlik ve bütünlüğünün korunarak daha da gelişmesi yolunda iyi niyet sahibi her çevreye de ümit olur, oluyor.

Ancak teröristler, terör seviciler ve Türkiye ile hesaplaşma arzusu güdenler çağrılarımızdan elbette umutsuzluğa kapılır, çaresizlik girdabına hapsolur. Sözde demokrasi havarileri süslü kelimeler ardına sığınarak kendi habis niyetlerini gizleyemezler, “maskeleri” daima düşer.

Bu durum kimse için şaşırtıcı değildir. “Siyasetin Yolunu Kapatmayalım” çağrısında bulunan Oral Çalışlar ve türevlerinin bir gün olsun toplumu ve siyaseti terörize edenleri eleştirdiğine rastlayamazsınız.

Çünkü inanmadıkları ama sadece karanlık maksatları için kullandıkları kelimeler ardına sığınarak kötü emellere yol açma vazifesi güderler. Varlık gayelerini adeta bu yola adamışlardır.

Sizler kötüsünüz, kalbinizin kiri kaleminizden bu yüzden damlıyor. Hem tarih hem de bugünler herkesin hangi amaçta olduğuna şahittir. Zehir saçan dilleriyle birilerinin hukukun siyasallaştığı iddiasında bulunmaları içerideki teröristlere yeniden alan açma maksadıdır.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin 104 emekli amiralle ilgili tutumu ve çağrısı çok açık ve nettir. İbreti alem için, 104 emekli amiralin rütbeleri sökülmelidir. Emeklilik hakları ellerinden alınmalı, emekli maaşları kesilmelidir.

Bildiriyle ilgili adli ve idari soruşturma derinleştirilerek tekemmül ettirilmelidir. Arkasında kim var, önünde kimler duruyor, alayı ortaya çıkarılmalı ve milletimize teşhir edilmelidir."

Yorumlar