Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Feti Yıldız, sosyal medya hesabı üzerinden gündemdeki Disney Plus tartışması ve ABD'nin Hiroşima'ya atom bombası atmasının 78. yılına ilişkin açıklamalarda bulundu.

ABD’nin 2. Dünya Savaşı’nda, Japonya’nın Hiroşima’ya 6 Ağustos’ta, Nagazaki’ye 9 Ağustos’ta atom bombası atması on binlerce insanın ölümüne ve şehirlerin yıkılmasına neden olmuştu.

“TAM BİR SOYKIRIM”

MHP’li Feti Yıldız, yaptığı paylaşımda, 220 bin masum insanın ölümüne neden olan atom bombası saldırılarına ilişkin “Tam bir soykırım” değerlendirmesinde bulundu.

“İÇİMİZDEKİ İŞBİRLİKÇİ UTANMAZ SOYTARILAR SUS PUS”

Ermeni lobisinin yalanlarla dolu baskıları sonucunda “Atatürk” dizisinin Disney Plus’tan yayımlanmama kararına ses çıkarmayan muhalefete tepki gösteren MHP’li Feti Yıldız, açıklamasında “İçimizdeki işbirlikçi utanmaz soytarılar sus pus…..bazıları ANCA ile beraber kıs kıs …” ifadelerini kullandı.

İşte Yıldız’ın paylaşımı:

“6-9 Ağustos 1945, ABD Hava Kuvvetlerinin bombardıman uçakları Hiroşima ve Nagasaki'ye atom bombası atmış 220 bin masum insanı öldürmüştü.

Tam bir soykırım.. 

Dijital Yayın Platformu Dısney Plus Ermeni lobisinin ısrarlı yalanları ve baskıları doğrultusunda Atatürk dizisini yayınlamama kararı alıyor.

İçimizdeki işbirlikçi utanmaz soytarılar sus pus…..bazıları ANCA ile beraber kıs kıs …”

Editör: Ferhat Erdemir