Tokat'ın Yeşilyurt ilçesinde belediye tarafından toplu iftar programı düzenlendi. Yeşilyurt Belediyesi önündeki iftar programında protokol ve vatandaşlar birlikte oruç açtı.

Belediye Başkanı Muhsin Yılmaz, yaptığı konuşmada, katılan herkese teşekkür ederek, 14 Mayıs seçimlerinde Cumhur İttifakı'na destek istedi.

ERDOĞAN’I TEKRAR CUMHURBAŞKANI SEÇECEĞİZ

MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeniden cumhurbaşkanı seçilmesi için gece gündüz çalışacaklarını söyledi.  Bulut konuşmasında, “Bu topraklara İslam’la müşerref olup ayak bastığımız günden beri yüreklerimizi birleştirerek birlikte cepheden cepheye koştuk. Tek millet olduk, tek yürek olduk. Tarih bizi tek bir potada yoğurdu. Türk milletinin bütün evlatları hangi kökten gelirse gelsin bu toprağın öz çocuğudur. Bu devletin çatısı altında namusumuzla bu devletin çatısı altında yaşadık” dedi.

14 MAYIS SADECE BİR SEÇİM DEĞİL

14 Mayıs 2023 günü yapılacak olan seçimin ülkenin geleceğini oylamaya yönelik olduğunu belirten Yücel Bulut, “100 yıl önce emperyalistler bizleri yok etmeye çalıştılar. Hep birlikte şehadet ile ülkemizi koruduk. Emperyalistler 100 yıl sonra tekrar aynı senaryoyu ortaya koydular. Fakat bu millet emperyalistlerin bu oyununa girsat vermeyecektir. 14 Mayıs seçimini büyük tarihi hesaplaşma noktasına getirmek istemektedirler. Bugün Cumhuriyetimizin 100 yılında Recep Tayyip Erdoğan’ı al aşağı etmek için mücadele veriyorlar. Ne kadar kirli odak varsa, ne kadar millet düşmanı varsa, ne kadar sabıkalı olan varsa adına da millet ittifakı diyerek ülkemizi ipotek altına almak istemektedirler.  Bu açıdan bizler 14 Mayıs tarihinde yapılacak olan seçimi sadece bir seçim olarak görmüyoruz” şeklinde konuştu.

1-300

DİZ ÇÖKMEYECEĞİZ

Seçimlerin ayrı bir anlam taşıdığını, milli mücadele ruhuyla sandığa koşulması gerektiğini kaydeden MHP’li Yücel Bulut, “Türk milletini teslim almak emperyalizmin postalları altında ezmek isteyenlere karşı diz çökmeyeceğiz. Bu ülkeyi müstemleke haline getirmek isteyenlere seyirci kalmayacağız. Kutlu ve mübarek devletimizin bir kez daha işgaline seyirci kalmayacağız. Türkiye Cumhuriyetinin anahtarını millet düşmanlarına teslim etmeyeceğiz. Ayrıca güçlü bir MHP'nin TBMM’de temsil edilmesi de ülkemizin bekası açısından çok önemlidir.  Bu seçimde kapı kapı dolaşarak, gerçekleri anlatarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve MHP'ye oy istemeye devam edeceğiz” diyerek konuşmasını tamamladı.

Konuşmaların ardından Yeşilyurt Müftüsü Nuri Yapan tarafından dua okundu.

İftara, Kaymakam Murathan Cebeci, MHP Tokat İl Başkanı Mustafa İpek, AK Parti İlçe Başkanı Osman İçten, MHP İlçe Başkanı Ahmet Turan Aydoğan, MHP milletvekili adayları, il ve ilçe teşkilatı üyeleri ile vatandaşlar katıldı.