Yaklaşık yedi yıldır görevde olan Mustafa Kızılelma’nın aday olmadığı Sarıçam’da MYK Üyesi Uğur Öztürk’ün Divan Başkanlığı’nda yapılan 6. Olağan İlçe Kongresinde Eyüp Akbulut ve yeni ilçe yönetimi görev üstlendi. İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Zorba’nın Divan Başkanlığı’nda icra edilen MHP Ceyhan 14. Olağan İlçe Kongresinde ise mevcut İlçe Başkanı Murat Mirzaoğlu ve güncellenen yönetimi güven tazeledi.

HAYLİ HEYECANLI VE COŞKULU GEÇTİ

Kongreler iki ilçede de yoğun ilgi gördü. Sarıçam’da Belediye Kültür Merkezi’nde yapılan olağan kongre tek liste olmasına rağmen hayli heyecanlı ve coşkulu geçti. İl Başkanı Yusuf Kanlı, İl Divan Kurulu Üyeleri, Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, Feke Belediye Başkanı Ahmet Sel, Adana Ülkü Ocakları Başkanı Cem Tutsoy, Teşkilat, Ocak ve KAÇEP başkanlarının da katıldığı kongreye MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin gönderdiği mesaj ayakta alkışlandı.

VARLI VE SÖZLÜ CEYHAN’DA…

Ceyhan’daki kongreye ise MHP MYK Üyesi Adana Milletvekili Muharrem Varlı, MHP Genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Sözlü de katıldı. İl Başkanı Yusuf Kanlı da Ceyhan İlçe Kongresine giderek, güven tazeleyen yönetimi tebrik etti. Kongrelerde yapılan konuşmalarda teşkilatlarda oluşan yeni ve güçlendirilmiş yönetimlerin yerel seçimlere hazırlıklar kapsamında önemli bir avantajlar sağlayacağı vurgulandı.

YUSUF KANLI: MUHALEFETE MENSUP BELEDİYELER ÇOK YETERSİZ

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, Sarıçam 6. Olağan İlçe Kongresi’ndeki konuşmasında, muhalefete mensup belediyelerin hizmet sunma noktasında çok yetersiz kaldıklarını belirtirken, “Cumhur İttifakı olarak 15 ilçe belediyesine ve Büyükşehir Belediyesine; alayına talibiz. Allah izin verirse yeni oluşan kadrolarımızla bu hedefi yakalamak için azmimiz, inancımız tam.” mesajı verdi.

BİLAL ULUDAĞ’A TEŞEKKÜR ETTİ

Kongreye ev sahipliği yapan Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ’a teşekkür eden Kanlı, “Belediye Başkanımız Sayın Bilal Uludağ, MHP’nin bugüne kadar ortaya koymuş olduğu misyon ve vizyona uygun olarak, milliyetçi, üretken belediyecilik anlayışıyla iki dönemdir görevini başarıyla ifa etti. Aynı başarıyı sürdüreceğine canıgönülden inanıyorum.” dedi.

Editör: Bilge Güler