İtalya'nın en çok aranan mafya lideri Matteo Messina Denaro, 30 yıl sonra Sicilya'da yakalandı. İtalya'nın Sicilya bölgesinin başkenti Palerma'do bir klinikte yakalanan İtalyan mafya lideri tedavi amacıyla klinikte bulunuyordu. Cosa Nostra'nın lideri olarak bilinen Denaro, yakalanmasının ardından henüz açıklanmayan bir lokasyona götürüldü.

100'DEN FAZLA ASKER KATILDI
Denaro'nun yakalandığı operasyona 100'den fazla asker katıldı. Denaro'nun cinayetleri arasında mafya karşıtı savcılar Giovanni Falcone ve Paolo Borsellino'nun 1992 yılında öldürülmesinin de yer yer alıyor.

11 YAŞINDAKİ ÇOCUĞUN ÖLÜMÜNDEN SORUMLU
Ayrıca, Denaro 1993 yılında Milano, Floransa ve Roma'da gerçekleştirilen bombalı saldırının yanı sıra bir mafya liderinin itirafçı olan 11 yaşındaki oğlunun kaçırılması işkence edilerek öldürülmesinden sorumlu tutuluyor.

ÖMÜR BOYU HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILMIŞTI
Messina Denaro 2002 yılında gıyabında görülen davada çok sayıda cinayetten suçlu bulunmuş ve ömür boyu hapis cezası almıştı. Denaro, 1993 yılından bu yana aranıyordu.

"BU BÜYÜK BİR ZAFERDİR"
Öte yandan İtalya Başbakanı Giorgia Meloni, Denaro'nun yakalanmasında görev alanlara teşekkür ederken, "Bu büyük bir zaferdir" ifadelerini kullandı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı