Osmangazi Köprüsü geçişinde Bursa'dan İstanbul istikametinde seyir halinde olan 10'dan fazla aracın lastiği eş zamanlı olarak patladı.

3-371

BAZILARI KENDİ DEĞİŞTİRDİ, BAZILARI LASTİKÇİYE GİTTİ
Araçlardan bazılarının lastikleri emniyet şeridinde değiştirilirken, bu durum kazaya da davetiye çıkardı. Bazı sürücüler ise lastikçiye kadar gitmeyi tercih etti.

2-515

DİĞER SÜRÜCÜLER TEDİRGİN OLDU
Diğer sürücüler ise tedirgin şekilde ilerlerken Orhangazili bir sürücü o anları kamerayla kayıt aldı. Bir çok aracın lastiklerinin patlamasına neden olan olayla ilgili soruşturma başlatıldı. 

1-631
TIRDAN DÜŞEN DEMİR PARÇALARI SEBEP OLDU
Bölgeye giderek sürücülerin lastik değiştirme işlemi sırasında yol güvenliği alan ekipler, isteyenler için tutanak tanzim edilmesine yardımcı oldu. Geriye dönük köprü kamera görüntülerini inceleyen polis lastiklerin patlamasına, bir tırın düşürdüğü demir parçasının neden olduğunu belirledi.

Esenler’de otomobil ile motosiklet çarpıştı: 1 yaralı Esenler’de otomobil ile motosiklet çarpıştı: 1 yaralı

TIRIN PLAKASINA CEZA KESİLDİ
Tırın plakası tespit edilerek sürücüsüne "trafiği tehlikeye düşürmekten ve uygunsuz yük taşımadan" ceza uygulandı. Araçların köprü üzerinde peş peşe beklemesi vatandaş kamerasına da yansıdı.

AÇIKLAMA GELDİ
Otoyol Yatırım ve İşletme AŞ'den yapılan açıklamada da perşembe günü Osmangazi Köprüsü'nden geçen bir tırdan parça düşmesi sonucu araçların lastiklerinin patladığı belirtilerek olayda yaralanan olmadığı, trafik akışının kontrollü sağlandığı kaydedildi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı