Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Rıdvan Duran, "7. Geleneksel Şehit Aileleri Buluşması programında, 15 Temmuz'da canlarıyla, kanlarıyla kahramanlık destanı yazan, iradelerini katillere, teröristlere ve üç beş çapulcuya teslim etmeyen şehitlerimizin değerli aileleri ile Antalya'da buluştuk" dedi.

7. Geleneksel Şehit Aileleri Buluşması programında, 15 Temmuz'da canlarıyla, kanlarıyla kahramanlık destanı yazan, iradelerini katillere, teröristlere ve üç beş çapulcuya teslim etmeyen şehitlerimizin değerli aileleri ile Antalya'da buluştuk.

Bu millet, tarihi boyunca kahramanlık ve fedakarlıkla dolu, başı dik, alnı ak, hür bir şekilde yaşamıştır. Bundan sonra da inşallah aynı şekilde yaşamaya devam edecektir. Bu vatan için, bayrak için verilen canlar ve dökülen kanlar asla unutulmayacak, minnetle anılacaktır. 15 Temmuz, tüm farklılıkları bir kenara bırakarak "Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan ve Tek Devlet" ilkeleri etrafında birleştiğimiz gündür.

rıdvan-2-1

Bu mücadelede tankların, uçakların ve mermilerin önüne göğsünü siper eden müstesna bir direniş sergilenmiştir. Bu şerefli ve vakur duruş, tarihin sayfalarına eşsiz bir Demokrasi Destanı olarak yazılmıştır.

Cevdet Yılmaz'dan İslam İşbirliği Teşkilatı üyelerine dayanışma mesajı Cevdet Yılmaz'dan İslam İşbirliği Teşkilatı üyelerine dayanışma mesajı

Bu duygu ve düşüncelerle, kadim tarihimizin şanlı sayfalarına kahramanlar olarak nakşedilen bütün şehitlerimize ve rahmet-i Rahman’a kavuşan gazilerimize, Cenab-ı Allah(cc)'tan rahmet, hayatta olan şanlı gazilerimize sağlıklı bir ömür diliyorum.