Sözde Sivastopol Valisi Mihail Razvojayev, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Düşman, donanma karargahına füze saldırısı düzenledi. Lunaçarskiy Tiyatrosu'nun yanına parça düştü." ifadelerine yer verdi. Tüm acil servis hizmetlerinin olay yerine sevk edildiği bilgisini paylaşan Razvojayev, zayiatla ilgili çalışmaların sürdüğünü belirtti.

Halkı sükunete çağıran Razvojayev, olay yeriyle ilgili sosyal medyada fotoğraf ve video paylaşılmamasını istedi. Razvojayev, ikinci bir açıklamayla yeni bir füze saldırısı olabileceğini duyurarak, vatandaşlara şehir merkezine gelmemeleri ve binalardan çıkmamaları çağrısı yaptı.


RUSYA SAVUNMA BAKANLIĞI: SALDIRI KİEV TARAFINDAN YAPILDI
Rusya Savunma Bakanlığından saldırıya ilişkin yapılan açıklamada, "Bugün öğleden sonra Kiev rejimi Sivastopol şehrine füze saldırısı yaptı. Saldırı püskürtülürken, 5 füze hava savunma sistemleri tarafından düşürüldü. Saldırı sonucunda Karadeniz Donanmasının tarihi karargah binası hasar gördü." ifadeleri kullanıldı.

Gazze'de görev yapan AA kameramanı İsrail'in saldırısında hayatını kaybetti Gazze'de görev yapan AA kameramanı İsrail'in saldırısında hayatını kaybetti

Açıklamada, saldırının ardından bir Rus askerinden haber alınamadığı bildirildi. Rusya, 2014'te Kırım ve Sivastopol'ü Ukrayna'dan yasa dışı olarak ilhak etmişti. AA