Sağlık üzerinden hesap yapan mikroplar

Dünyanın her ülkesinde bir devlet başkanının, önemli bir siyasetçinin sağlığını ilgilendiren her haber önemlidir.

Google Haberlere Abone ol
Sağlık üzerinden hesap yapan mikroplar
05.11.2021 10:00

Yıldıray Çiçek / TÜRKGÜN

Dünyanın her ülkesinde bir devlet başkanının, önemli bir siyasetçinin sağlığını ilgilendiren her haber önemlidir. Onların tırnağına diken batsa elbette haber değeri taşır. Ama “devlet başkanının, siyasetçinin sağlığı bozulsun” düşüncesiyle yönetim krizi beklentisine girmek, ideolojik histerilerini tatmin peşinde koşmak, iktidarı ölüm-hastalık ilişkisine bağlı olarak ele geçirme hayalleri kurmak ahlaklı bir davranış değildir.

Son aylarda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sağlığı üzerinden fitne çıkaranların beklentileri, bunun için geçirdikleri histeri nöbetleri, sağlığın bozulmasına dayalı iktidarı ele geçirme hayalleri artmış görünmektedir. Bunun için yapılan tüm propagandaların merkezinde CHP’lilerin, PKK’lıların, FETÖ’cülerin, İP’lilerin ve bunlarla bağlantılı yancıların olduğu görünen bir gerçektir.

Bunlar Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili #Öldü tagı açıp her türlü iğrençliği, ahlaksızlığı, mikropluğu sergilediler. Aslında bunlar ittifaklarının karakteri neyse onu sergilediler. Bunlar sadece trol değil kimi bilinen siyasetçi, kimi yazar, kimi sanatçı velhasıl her türlü insanlığını yitirmiş şeref yoksunu yaratık olarak kendilerini gösterdiler.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin sağlığı bu şeref yoksunlarının özel ilgi alanıdır. Yıllardır MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin sağlığı üzerinden sürekli fitne çıkaranlar, son aylarda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sağlığı üzerinden her gün bir senaryo yazmaktadır.

Bu “liderlerin sağlığı nasıl?” merakından değil, en aşağılık cümlelerle, en iğrenç kelimelerle beklentilerini yansıtıp, Türkiye üzerindeki kirli emellerini göstermeleri içindir.

Onbinlerce insanı öldürmüş terör örgütleriyle iş tutanların, onların siyasi uzantılarıyla ittifak yapanların zaten insanlığının olması mümkün mü?

Lağım kokulu kalplerinden, kanalizasyon sistemi kurulmuş ağızlarından, her daim kötülük düşünen beyinlerinden insana yakışır bir erdem beklemek zaten beyhude bir çabadır.

CHP’nin, İP’in, HDP’nin, Türkiye düşmanlığı yapan Batı’nın, terör örgütlerinin kimi hedef aldığına bakarsanız zaten meseleyi çok net anlarsınız.

İmam-ı Şafi’ye sormuşlar; Fitne zamanı hakkı tutanları nasıl anlarız? Demiş ki: “Düşman okunu takip ediniz, o sizi hak ehline götürür.”

Mesele işte bu kadar basittir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin sağlığı üzerinden senaryo yazıp, kitleleri de buna inandırmaya çalışmak alçakların yapacağı bir propagandadır. Bir insanın sağlığı üzerinden siyasi menfaat beklemek, beklenti içinde olmak, insanı yaratığa dönüştürür.

Sağlık da, hastalık da, doğum ve ölüm de Allah’tandır. İnançlı insanlar bunu bilerek hayatın tadını çıkarır, maneviyatını güçlü tutar. Rakibin, düşmanın olsa bile birinin sağlığı üzerinden hesap yapma yüce Allah o hesabı gün gelir başına geçirir.

Yorumlar