YILDIRAY ÇİÇEK / TÜRKGÜN

CHP Genel Başkanlığı koltuğunu, freni patlamış bir gidişatla kaçış rampası gören Ekrem İmamoğlu, Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP içinde kurduğu bariyeri aşamadığı için CHP Genel Başkan Adayı olma konusunda “Pes” etti ve yine İBB Başkan adayı olacağını ifade etti. O “devam” dedi ama bu saatten sonra Kemal Kılıçdaroğlu onu yeniden İBB’ye aday gösterecek mi onu hep beraber göreceğiz.

Ekrem İmamoğlu düzenlediği basın toplantısında özetle şunları söyledi:

“Ben de kendimi İstanbul ile mühürlü kabul ediyorum.”

"İstanbul'u bir kez daha savunmak için yola çıkıyorum"

“İstanbul gönüllüleriyle tekrar İstanbul ittifakını kurmaya geliyorum”

“Ben hayatım boyunca bir koltuğa değil sürekli bir misyona aday oldum.”

“Dört sene boyunca olduğu gibi, 16 milyona eşit hizmet götürmek için yola çıkıyorum"

"İlk yola çıktığımda bu mukaddes şehrin en başarılı belediye başkanı olacağıma söz verdim.”

İstanbul’a mühürlüyüm diyor fakat gezmekten İstanbul’a uğradığını gören olmadı.

İstanbul’u savunmaktan bahsediyor ama İstanbul’a dair kafa yorduğu bir konuyu gören yok.

“Koltuk değil, misyon” diyor, İBB Başkanlığını beceremedi, önce Cumhurbaşkanı adaylığına sonra Cumhurbaşkanı yardımcılığına çabaladı ve yetmedi daha sonra CHP Genel Başkan adaylığı için kulislerde çok yırtındı ve sonunda pes etti.

“16 milyona eşit hizmet” diyor ama baktığınızda 16 kişiye hizmet götürmekte zorlandı ve sonunda İstanbul’da ona oy verenler bile pişman oldu.

“Şehrin en başarılı belediye başkanı” sözüyle seçim kazandı ama en tembel belediye başkanı olarak tarihe geçti.

“İstanbul ittifakını kurmaya geliyorum” diyor. Ama tekrar aday yapılırsa, CHP’lilerin bile ona oy vereceği şüphelidir.

Velhasıl 2019 yılından bu yana İstanbul adına kayıp yıllar olmuştur. CHP’de ilçe başkanı dahi yapılamayacak vasıfsız bir adamı, 16 milyonun başına İBB Başkanı yapmak, İstanbul’a yapılan en büyük kötülük olmuştur.

Ekrem İmamoğlu’nda ayak oyunları bitmez. Yarınlarda ne yapacağını bugünden kestirmek zordur. Ama eğer tekrar Kemal Kılıçdaroğlu tarafından İBB Başkan adayı yapılırsa, 7 ay sonra en azından İstanbul böyle bir tiplemeden kurtulacaktır. Ekrem İmamoğlu’nun dört yıllık dönemine baktığınızda oy verecek İstanbullunun olması mümkün değildir.

Ekrem İmamoğlu, CHP yönetimi tarafından arızalı biri olarak üzeri işaretlenmiş durumdadır. HDP ve İP’in, kendi İBB adayını çıkaracağı da konuşulurken, bu gidişat Ekrem İmamoğlu adına “Her şey Berbat Olacak” şeklinde ilerlemektedir.

Bir “Her şey Güzel Olacak” dediler. İstanbul’un hali ortada…

“Her şey güzel olacak, senle olunca” şarkısıyla pazarlanan Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul’a en uzak kişi olduğunu herkes anladı değil mi?

“Kendimi İstanbul ile mühürlü kabul ediyorum.” diyen ve her hareketi yapmacık olan Ekrem İmamoğlu’na şimdiden “Hoşça kal” mesajlarınızı ileterek, vedalaşın. İstanbul, sahte mühürlü Ekrem’den 7 ay sonra kurtuluyor.