Emre Belözoğlu'ndan çarpıcı itiraf! 'Ben Fenerbahçe'nin ta kendisiyim' Emre Belözoğlu'ndan çarpıcı itiraf! 'Ben Fenerbahçe'nin ta kendisiyim'

Fanatik Gazetesi'ne konuşan Adalı, "Öyle talepler, istek ve baskılar geldi ki... Böylesini görmedim. Başkan adayı olmaya karar verdim." diyerek adaylığının arkasındaki motivasyonu vurguladı.

"ÖNCE ÇALIMBAY SONRA YALÇIN" 

Kongre öncesinde takımın Rıza Çalımbay'a emanet edilmesini desteklediğini belirten Adalı, seçilmesi durumunda teknik direktör tercihinin Sergen Yalçın olacağını açıkladı. "Şimdiden oturup önümüzdeki yılın şampiyonluk getirecek kadrosunu kuracağız. Ben hikaye anlatmam. İcraat yaparım. Herkes bunu biliyor. Rakiplerimize korku ve endişe, camiamıza güven vereceğiz!" şeklinde konuştu.

Diğer başkan adayı Hasan Arat ile birleşme iddialarına cevap veren Adalı, "Benim için ortaya tuhaf bir iddia atıldı. Hasan Arat kulüp, Serdal Adalı Futbol A.Ş’nin başkanı olacak diye. Böyle bir durum ancak şöyle olabilir. Arat’a da çağrımdır ve gurur duyarım. Tam tersi. Yani ben kulüp başkanı, eğer Arat kabul ederse aynı yönetimde farklı pozisyon alabilir. Ortak amaç Beşiktaş..." şeklinde birleşme çağrısında bulundu.

"QUARESMA BİLE ARADI"

Ayrıca, başkanlığa aday olması için Beşiktaş'ın eski yıldızı Ricardo Quaresma'nın bile kendisini aradığını belirten Adalı, "Transferini yaptığım Quaresma bile başkanlık için arayıp ısrarcı oldu. Böyle yerli yabancı çok değerimiz var. Kendilerine kulüp çatısı altında farklı görevler vereceğim." ifadeleriyle gelecek planlarına dair ipuçları verdi.