Sisteminizi mahvetmek mi istiyorsunuz? O zaman bunları yiyebilirsiniz!

Tükettiğimiz besinlerde fazlasıyla katkı maddesi olduğu için, sağlığımız açısından oldukça zararlıdır. Ayrıca bu besinleri daha zararlı hale getiren bir durum daha bulunuyor. İşte bu zararlı maddelerden ve bize oldukça zarar veren yiyeceklerden uzak durmanızda fayda var. İşte sizler için detaylarını araştırdık… Bisfenol, yaygın olarak kullanılan birçok yiyecek ve içeceğin plastik kaplarında ve metal kutuların iç astarında bulunan bir kimyasaldır.

Sisteminizi mahvetmek mi istiyorsunuz? O zaman bunları yiyebilirsiniz! - Sayfa 1

Yapılan çalışmalarda BPA'nın bu kaplardan dışarı sızabileceğini,içindeki yiyecek veya içeceklerin sızabileceğini göstermiştir.


Sisteminizi mahvetmek mi istiyorsunuz? O zaman bunları yiyebilirsiniz! - Sayfa 2

BPA'nın, hormona yönelik reseptör bölgelerine bağlanarak östrojeni taklit ettiğine inanılmaktadır. Bu durum, hormon fonksiyonunu bozabilir.


Sisteminizi mahvetmek mi istiyorsunuz? O zaman bunları yiyebilirsiniz! - Sayfa 3

Bazı gözlemsel çalışmalar ayrıca yüksek BPA düzeylerinin insülin direnci, tip 2 diyabet ve obezite ile ilişkili olduğunu bulmuştur.


Sisteminizi mahvetmek mi istiyorsunuz? O zaman bunları yiyebilirsiniz! - Sayfa 4

TRANS YAĞLAR Yapay trans yağlar, hidrojenin soya fasulyesi ve mısır yağları gibi doymamış yağlara pompalanarak katı yağlara dönüştürülmesi ile yapılır. Margarin, atıştırmalık yiyecekler ve paketlenmiş unlu mamuller gibi birçok işlenmiş gıdada bulunur.