TEKNOFEST, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı organizasyonunda gerçekleşmeye devam ediyor.

Türk bilim adamları geliştirdi: Daha önce hiç yapılmamıştı saniyeler içinde tespit edecek Türk bilim adamları geliştirdi: Daha önce hiç yapılmamıştı saniyeler içinde tespit edecek

TEKNOFEST, 30 Ağustos-3 Eylül tarihleri arasında Etimesgut Havalimanı'nda düzenlenecek

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, TEKNOFESTiçin yaptığı paylaşımda, fuarın yine bir kuşak doğurduğunu belirtti.

Kacır'ın sosyal medya hesabından, "Ezber bozanlar" ifadesiyle paylaştığı videoda şu ifadeleri kullanıldı:

"DÜNYAYI DEĞİŞTİRMEK İÇİN DOĞANLAR T KUŞAĞI"

1965-80 arası doğanlar X kuşağı, 1981-96 arası doğanlar Y kuşağı, 1997-2012 arası doğanlar Z kuşağı Hangi yılda olursa olsun, dünyayı değiştirmek için doğanlar ise T Kuşağı. TEKNOFEST kuşağı, Türkiye Yüzyılı'nda dünyayı değiştirecek fikirleriyle, şimdi Ankara'da.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, TEKNOFEST kuşağını "T" kuşağı olarak betimledi

TEKNOFEST ETİMESGUT HAVALİMANI'NDA DÜZENLENECEK

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yürütücülüğünde Ankara Etimesgut Havalimanı'nda yapılacak etkinlikte, teknoloji ve girişim yarışmaları, hava gösterileri, hava ve kara araçları sergisi, eğitici atölye etkinlikleri, dikey rüzgar tüneli, simülasyon deneyim alanları, "Refik Anadol Makine Hatıraları: Uzay" sergisi, planetaryum ve sahne gösterileriyle çeşitli aktiviteler gerçekleştirilecek..

Ankara'daki TEKNOFEST Girişim Yarışması’nda, Eğitim Teknolojileri, Haberleşme ve İletişim Teknolojileri, Tarım Teknolojileri, Afet Yönetim Teknolojileri, Ulaşım ve Mobilite Teknolojileri ve Uzay, Havacılık ve Savunma Teknolojileri başlıkları öne çıkıyor.

Kaynak: AA