Kahramanmaraş’ta gerçekleşen 2 büyük depremden 11 il etkilenirken Türkiye’deki milyonlarca vatandaş yardım çağrılarına cevap verdi. Türkiye’nin bu yardım seferberliğine bir çok yabancı ünlü isimde katıldı.

Tüm dünyadan Türkiye’ye yardım çağrıları gelirken Türkiye’de de milyonlarca seveni olan futbolcu Cristiano Ronaldo’nun yaşanan depremle ilgili hiçbir açıklama ve çağrıda bulunmaması bunun üzerine attığı gol sonrası aşırı sevinç hareketleri göstermesi kendisine büyük tepkilerin gelmesine neden oldu.

Beyaz TV’de yayınlanan Beyaz Futbol programında bu konuya değinildi. Programın yorumcusu Sinan Engin, Ronaldo’ya “Para göndermene gerek yok. Senin parana ihtiyacımız da yok. Bir tane baş sağlığı mesajı atabilirdin. Demek ki sen Türkiye’yi hiçe sayıyorsun. Bakalım daha sonra bu ülkeye gelebilecek misin. Sana bir çay bir gazoz bile vermezler unutma bunu." dedi.

Ertem Şener Türkiye'de arama kurtarma çalışmaları sırasında ölen köpek Proteo’nun fotoğrafını ekrana getirip Cristiano Ronaldo’nun utanması gerektiğini ifade ederken Utanmaz Ronaldo başlığı altında sosyal medyada bir linç kampanyası başlatmıştı.

Program yorumcusu Sinan Engin ise Cristiano Ronaldo’ya artık Türkiye’de çay bile verilmeyeceğini söylerken Türkiye’den takip edenlerin sosyal medya hesaplarından takibi bırakmalarını gerektiğini belirtmişti. Çağrı sonrası çok sayıda insan Ronaldo'yu takibi bıraktığını açıklamıştı.

Peki gerçekten Ronaldo, Türkiye için herhangi bir yardım yapmadı mı? Gelin olayın iç yüzüne bir bakalım...

AHBAP Derneği Başkanı Haluk Levent, İtalya Birinci Futbol Ligi (Serie A) ekibi Atalanta'da forma giyen milli futbolcu Merih Demiral'ın Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremden etkilenen yurttaşlara yardım amacıyla Cristiano Ronaldo'nun imzalı formasını açık artırmayla sattığını, formadan 5 milyon TL gelir elde edildiğini açıkladı.

Yani dünyaca ünlü yıldız esasında Türkiye'deki deprem felaketine forma bağışı yaparak destek oldu.

Diğer taraftan Ronaldo’ya çok ağır ifadelerin yer aldığı bu program haberleştirilirken Ronaldo destekçilerinden çok sayıda karşı yorum geldi. İşte o yorumlar...

Cristiano Ronaldo yardım yaptı. Ancak Futbol izliyorsunuz haberler de bakın ara.

Arkadaşlar dünyaca ünlü bir yıldıza algı operasyonu yapıyorlar bu adamı hiç etmeye çalışıyorlar neden mi dünyaca ünlü bir markayı yani coca cola yı bir harekette sildiği için filistine yardım ettiği için Afrika’da bir mahalle satın alıp evsizleri yerleştirdiği için lösemili insanlara sürekli kan bağışı yaptığı için neden bir tane bile dövmesi yok araştırın sürekli kan bağışı yapıyor böyle bir insan Türkiye deki bu afete mi sessiz kalacak yanılmıyorsam forması açık arttırma ile satılıp o parayı bağışladı

Arkadaşlar adam formasını sattırdı 8 milyon bağış yaptı yapmak zorunda da değildi ama yaptı bağış yaptı şunu bir kafanıza sokun ayrıca gizli sadaka gizli yardım daha fazla sevaptır sosyal medyaya atmadı diye yardım etmemiş olmuyor.

Formasını o satmadı Merih sattı, forma onun bile değil Merih'in. Merih satmak için izin aldı sadece. Tamam forma aslen onun ama çok önceden Merih’e vermişti

Ronaldo’dan haberler.. Adam formasını açık arttırmaya çıkarttı ya, gelirini Türkiye’ye bağışladı ya, bir çok futbolcu da aynı yoldan gitti