Gölbaşı'nda Zübeyde Hanım Kültür Merkezi'nde düzenlenen program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Programda konuşan Türk Hukuk Enstitüsü Genel Başkanı Cemil Yavuz Aksu, "Enstitü 1977 yılında cennet mekan Alparslan Türkeş Bey'in talimatları doğrultusunda kurularak faaliyetlerine başlamış ve 5 Ekim 1977 tarihli bakanlar kurulu kararıyla da Türk adını kullanma yetkisi ve şerefi tanınmıştır. O günden bugüne faaliyetlerini yürüten enstitümüz bugün Türkiye'nin en köklü sivil toplum kuruluşlarından biri haline gelmiştir." dedi.

Aksu, enstitüye desteklerini esirgemediği için MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye teşekkür ederek kırmızı çizgimiz Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli ve Anayasanın ilk dört maddesidir diyerek,2 yıllık faaliyetlerine ilişkin şunları söyledi:

"Tüzüğümüzde değişiklikler yapılarak güncel mevzuata uygun hale getirilmiştir, 9-10 Aralık 2021 tarihlerinde uluslararası nitelikte sanat ve telif hakları çalıştayı yapılmıştır. Çalıştaya ülkemizden ve dünyanın dört bir yanından akademisyenler, yüksek yargı üyeleri ve avukatlar katılarak düzenlenen oturumlar vesilesiyle bilgilendirmede bulunulmuştur. Şube sayımız Türkiye genelinde bugün yaptığımız atamalarla birlikte 50 sayısına ulaştı."

Aksu, hedeflerinin Türk dünyası anayasasının bir an önce hazırlanması olduğunu aktararak anayasal düzende de bir ve beraber olunması gerektiğini belirtti.

İstanbul'da haftanın ilk iş günü ulaşımda aksamalar yaşanıyor İstanbul'da haftanın ilk iş günü ulaşımda aksamalar yaşanıyor

Program, halk oyunları gösterisiyle sona erdi.