Türkiye voleybol liglerinde sezon mevcut haliyle tescil edildi

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, kadın ve erkek liglerinde bu sezonun, Koronavirüsü salgını sebebiyle mevcut haliyle tescil edildiğini açıkladı.

Google Haberlere Abone ol
Türkiye voleybol liglerinde sezon mevcut haliyle tescil edildi
11.05.2020 14:38

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Akif Üstündağ, kadın ve erkek liglerinde sezonun mevcut haliyle tescil edildiğini açıkladı. Liglerde küme düşme olmayacak. Alt ligden gelen takımlarla gelecek sezon hem kadınlar hem erkeklerde 16 takımla oynanacak.

TRT Spor'a konuşan ve voleybolda kadınlar ve erkeklerde liglerin bu şekilde tescil edildiğini duyuran Üstündağ, şunları kaydetti:

"Bu süreçten çok daha güçlü bir şekilde çıkabilmek için ligi bu şekilde tescil ediyoruz. Voleybol Erkek ve Kadınlar liglerinde kalan maçlar oynanmayacak. Şampiyon ilan etmiyoruz. Küme düşme yok. Aşağıdan çıkacak 4 takımı da Efeler ve Sultanlar Ligi'ne alıyoruz.

'Üst ligler 16 takımla oynanacak'

Önümüzdeki yıl ligi biraz daha erken başlatacağız. Erkek ve kadın voleybol üst ligler 16 takımla oynanacak. Onun dışında ligin statüsü, detayları ve şeklini çalışmalar sonrası paylaşacağız. Eylül gibi yeni sezonu başlatmayı planlıyoruz."

Yorumlar