Kararnamede 16 ilin valisi "vali-mülkiye başmüfettişliği" görevine getirildi.

Cumhurbaşkanlığının 09/06/2020 tarih ve 2020/274 sayılı kararı ile üç yıl önce Osmaniye Valiliğine atanan Vali Dr. Erdinç Yılmaz’ın adı ise son kararnamede yer almadı.

Görev yapmış olduğu İllerin Valileri tarafından çok defa taltif edilmiş olup; beş adet Takdirname Belgesi, on adet Başarı Belgesi ve üç adet Üstün Başarı Belgesi bulunmaktadır. 10 Ocak 2018 tarihinde, İçişleri Bakanlığı ile Türk İdareciler Derneğince belirlenen; Başarılı İdareci Vali Galip Demirel Sosyal Hizmet Ödülünü, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde düzenlenen törende; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden alarak "Yılın Kaymakamı" seçildi.

Kamu Görevlileri ve Çalışanları Derneği tarafından 2019 yılı içerisinde yapılan anket ve saha çalışmaları sonucunda; en başarılı Kaymakam seçilmiş olup, 19.10.2019 tarihinde Ankara'da düzenlenen törenle "Yılın Kaymakamı" ödülü verildi.

DEAŞ’ın ‘hacker’ yapılanmasına yönelik operasyon: 3 gözaltı DEAŞ’ın ‘hacker’ yapılanmasına yönelik operasyon: 3 gözaltı

İyi derecede İngilizce bilmekte olan Kaymakam Erdinç Yılmaz evli ve iki çocuk babası.

Kentte özellikle pandemi sürecinde, denetimleri ve esnaf ziyaretleriyle halkın sevgisini kazanan Vali Yılmaz’ın görevine devam ediyor olması halk arasında da memnuniyetle karşılandı.