Cumhuriyet’in ilanının 100. yılı tüm yurtta olduğu gibi İstanbul’da da coşku ile kutlanacak. İstanbul Valiliği’nden yapılan çağrıyla 15 milyon İstanbullu kenti bayraklarla süslemeye davet edildi.

Cumhuriyet Bayramı haftasına yönelik valilikten yayınlanan genelgede kamu kurum ve kuruluşları ile STK’lara “bayrak” çağrısı yapıldı. Tüm şehrin bayraklarla süsleneceği kutlamanın başlangıcını ise İstanbul Valisi Davut Gül çocuklarla birlikte yapacak.

TCG Anadolu Kocaeli'ne geliyor TCG Anadolu Kocaeli'ne geliyor

İşte İstanbul Valiliği’nden konuya ilişkin yapılan o açıklama:

Cumhuriyetimizin 100'ncü kuruluş yıl dönümünde  şehitlerimizin kanlarıyla sulanan vatan topraklarının bütünlüğünü ve büyük emanetimiz olan Cumhuriyeti ve Cumhuriyetin tüm kurumlarını birlik ve beraberlik içinde korumanın azmi ve kararlılığı içerisinde; ilimizde  100.yıl dönümünün ruhuna uygun bir şekilde 28-­29-­30 Ekim 2023 tarihlerinde kamu kurum/kuruluşları, özel iş yerleri, binalar ile caddelerin bayrak ve flamalarla donatılmasına önem verilmesi ve vatandaşlarımızın evlerinin cam ve balkonlarının şanlı bayrağımız ile donatılması için ilgili birimlerin teşvik edici paylaşımlarda bulunması konusunda Kaymakamlıklarımız başta olmak üzere ilimiz ve ilçelerdeki sıralı/sorumlu amirler tarafından bizzat takip edilmesi, ilgili kurum ve kuruluşlarla gerekli koordinasyonun sağlanması hususunda;  Bilgilerini ve gereğini önemle rica ederim.