Google Mesajlar için Profil özelliği geliyor! Yenilik profil fotoğrafı ekleme gibi birçok fonksiyon sağlayacak.

Google Mesajlar, son güncellemeleriyle birçok özellik getirdi ve bu şekilde kullanım deneyimini iyileştiriyor.

Son olarak bir sosyal medya kullanıcısının paylaşımına göre Google Mesajlar, Profil Oluşturma özelliği üzerinde çalışıyor.

Peki, Google Mesajlar için yenilik nasıl görünecek ve nasıl çalışacak? Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

Google Mesajlar, kendi profilinizi oluşturmak için izin verecek Bir Reddit kullanıcısının paylaştığı ekran görseline göre Google Mesajlar, profil oluşturmaya izin verecek bir özellik üzerinde çalışıyor.

Henüz test aşamasında ve oldukça yeni olduğu için profil oluşturmayla ilgili çok fazla detay belli değil.

Yukarıda yer alan görselde Google Mesajlar’ın Ayarlar kısmında yer alacağı görünüyor. Bunun dışında ek olarak profili kontrol etmeye yarayacak “Profil Paylaş” gibi seçenekler de yer alacak. Bu özellikler sayesinde profil fotoğrafı eklenecek ve kimlerin görüntüleyebileceği de kontrol edilecek.

Herkese açık olarak tercih edilen profillerde gelen mesajın yanıtlanması halinde karşıdaki kullanıcı, profil bilgilerini görecek. Google Mesajlar için Profil sayesinde özellikle Android cihazlar için WhatsApp ile rakip olması bekleniyor. Çünkü anlık haberleşme platformu WhatsApp, profil oluşturma ve mesajlaşma konusunda tüm dünyada oldukça popüler.

Öte yandan Google Mesajlar’a kısa süre önce 100 kişiye kadar olan gruplar için uçtan uca şifreleme özelliği de geldi. Uçtan uca şifreleme, daha önce yalnızca 21 kişilik gruplara kadar yapılıyordu.