Wuhan sokaklarında korkutan manzara

Son günlerde tüm dünyanın gündeminde yer alan ve küresel bir tehdit haline gelebilecek coronavirüs’ün yayıldığı Çin’in Wuhan şehri sokaklarında insanlar tek tek yere yığılarak hayatını kaybediyor.  

Google Haberlere Abone ol
Wuhan sokaklarında korkutan manzara
01.02.2020 21:20

Twitter’da Corona Virüs Bilgi Merkezi isimli bir hesabın aktardığı bilgi ve görüntülere göre Wuhan sokaklarında yere düşen insanlara kimse müdahale etmiyor. Geçtiğimiz günlerde Çin Halk Cumhuriyeti’nde ortaya çıkan coronavirüs, iddialara göre insanları ölüme götürmeye devam ediyor. Çinlilerin sofralarında yer alan yarasa veya yılan çorbasından yayıldığı bilinen virüsün yankıları ve muhtemel sonuçları sosyal medyada birçok kişi ve hesap tarafından paylaşılıyor.

 

Biyolojik saldırı şüphesi
Paylaşılan görüntülerde Çin’in Wuhan sokaklarında virüs bulaşan insanlar bir anda yerlere yığılıyor ve sağlık personeli veya vatandaşlar korktukları için hiçbir şekilde müdahale etmiyor. Virüsün Çin’de milyonlarca insana bulaştığı ve hastalığın resmi olmayan verilere göre çok fazla insanın ölümüne yol açtığı söyleniyor. Öte yandan Çin Halk Cumhuriyeti’nin bir biyolojik saldırıdan şüphelendiği ve Çin Devlet Güvenlik Bakanlığı’nca bu şüphenin araştırıldığı da iddialar arasında. (Yeniakit)

Yorumlar