Yarın sokağa çıkma yasağı var mı? Hafta sonu hangi illerde sokağa çıkmak yasak kaça kadar? 3-4 NİSAN

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? açıklandı. Kabine Toplantısı sonrası Covid-19 risk haritası belli oldu. Buna göre Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın daha önceki açıklamalarında da yer aldığı gibi "Kırmızı" kategorideki illere yasaklar geri geldi. Vatandaşların kafasında Hafta sonu hangi illerde yasak var? sorusu oluştu. Risk haritasına göre Hafta sonu yasak var mı? Kaça kadar? sorunuzun cevabını haberimizde bulabilirsiniz.

Google Haberlere Abone ol
Yarın sokağa çıkma yasağı var mı? Hafta sonu hangi illerde sokağa çıkmak yasak kaça kadar? 3-4 NİSAN
02.04.2021 10:15

Vatandaşlar Bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? merak ediyor. En son Kabine toplantısı 29 Mart Pazartesi günü gerçekleşti. Kabine Toplantısı  Yenilenen haritada çok yüksek riskli kategorideki il sayısının 58'e yükselmesiyle kısıtlamalarda da değişikliğe gidildi.

Daha önceki genelgelerle risk gruplarına göre planlanan hafta içi ve hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamaları bu sebeple tekrardan düzenlendi. Birçok ilde tekrar düzenlenen risk haritasına göre yasaklar geri döndü. Hafta sonu hangi illerde yasak var? detayları haberimizde...

BU HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR MI?

Önlemler kapsamında hafta içi 21.00-05.00 saatleri arasında uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması ülke genelinde devam ediyor.

Hafta sonlarında ise; düşük ve orta risk grubunda yer alan illerimizde sokağa çıkma kısıtlaması, hafta içinde olduğu gibi 21.00-05.00 saatleri arasında devam edecek.

Yüksek riskli illerde kısıtlamalar Cuma günü 21.00-Cumartesi 05.00, Cumartesi 21.00-Pazartesi 05.00 saatlerinde uygulanacak

Çok yüksek riskli illerde ise sokağa çıkma kısıtlaması Cuma saat 21.00'de başlayıp Pazartesi 05.00'te bitecek.

HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI OLAN İLLER HANGİLERİ OLDU?

Kırklareli, Edirne, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Kütahya, Balıkesir, Çanakkale, İzmir, Aydın, Muğla, Antalya, Isparta, Konya, Karaman, Mersin, Niğde, Aksaray, Nevşehir, Ankara, Kırıkkale, Eskişehir, Bilecik, Düzce, Bolu, Zonguldak, Bartın, Karabük, Çankırı,Kastamonu, Sinop, Çorum, Samsun, Amasya, Tokat, Yozgat, Kayseri, Sivas, Malatya, Adıyaman, Gaziantep, Kilis, Osmaniye, Elazığ, Erzincan, Ordu, Giresun, Trabzon, Gümüşhane, Bayburt, Erzurum, Rize, Artvin, Ardahan, Iğdır.

Risk haritası

HAFTASONU MARKETLER KAÇA KADAR AÇIK?

Kısıtlamanın olduğu cumartesi ve/veya pazar günleri market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek.

Aynı saatler arasında market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler ve online sipariş firmaları evlere/adrese servis şeklinde de satış yapabilecek.

İSTANBUL'DA HAFTA SONU KISITLAMASI CUMARTESİ VE PAZAR GÜNLERİ DEVAM EDECEK

Tedbirlerin sıkılaştırılması veya gevşetilmesi kararı iyileşme veya kötüleşme durumuna göre verileceği bildirilirken, kırmızı renkle gösterilen "çok yüksek risk" grubunda olan İstanbul'da hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması cumartesi ve pazar günü devam edecek.

Restoran, kafetarya, tatlıcı, pastane, kıraathane, çay bahçesi gibi yerler İstanbul'da sabah 7 ile akşam 19 arasında faaliyetlerini yüzde 50 sınırlama ile sürdürecek.

Halı saha ve havuz gibi yerler sabah 9 ile akşam 19 arasında hizmet verecek.

Kamunun çalışma saatleri ise tüm Türkiye'de normale döndürülecek. İhtiyaç halinde valilikler farklı düzenlemeler yapılabilecektir.

İLLERE GÖRE RİSK DURUMU

DÜŞÜK RİSKLİLER (MAVİ): Şırnak

ORTA RİSKLİ İLLER (SARI): , Hakkari, Van, Bitlis, Muş, Batman, Siirt, Mardin, Diyarbakır, Şanlıurfa, Uşak.

YÜKSEK RİSKLİ İLLER (TURUNCU): Ağrı, Kars, Bingöl, Tunceli, Kahramanmaraş, Adana, Hatay, Kırşehir, Afyonkarahisar, Burdur, Denizli, Manisa.

ÇOK YÜKSEK RİSKLİ İLLER (KIRMIZI): Iğdır, Ardahan, Artvin, Rize, Erzurum, Bayburt, Gümüşhane, Trabzon, Giresun, Ordu, Tokat, Sivas, Amasya, Samsun, Sinop, Kastamonu, Çorum, Çankırı, Bartın, Karabük, Zonguldak, Düzce, Bolu, Sakarya, Kocaeli, İstanbul, Yalova, Kırklareli, Tekirdağ, Edirne, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Kütahya, Bilecik, Eskişehir, Ankara, Kırıkkale, Yozgat, Nevşehir, Kayseri, Malatya, Elazığ, Niğde, Aksaray, Konya, Karaman, Mersin, Osmaniye, Kilis, Gaziantep, Adıyaman, Erzincan, Antalya, Muğla, Aydın, İzmir, Isparta.

Yorumlar