Yeni bir savaş daha mı çıkıyor? Almanya'dan korkutan bir çıkış geldi. 25 gündür işgalci İsrail'in Gazze'de sivillere yönelik katliam yapmasını izleyen Avrupa'da bir savaş çıkabileceği uyarısında bulunan Almanya Savunma Bakanı Boris Pistorius, Almanya için tarihi bir dönüm noktası diyerek 'savaşa hazırlık' çağrısı yaptı.

Yeni bir savaş mı çıkıyor? Almanya’dan korkutan açıklama: ’Savaşa hazır olmalıyız’
Almanya Savunma Bakanı Boris Pistorius, Alman toplumunun ve silahlı kuvvetlerinin Avrupa'da olası bir savaşa hazırlıklı olması gerektiğini belirtti.

Pistorius, Alman ZDF televizyonuna yaptığı açıklamada, Rusya-Ukrayna savaşının Almanya için tarihi bir dönüm noktası olduğunu söyledi.

Bu savaşın siyaset ve toplumda bir "zihniyet değişikliği" getirmesi gerektiğini ifade eden Pistorius, "Avrupa'da bir savaş tehdidi olabileceği fikrine alışmalıyız ve bu da savaşa hazır olmamız gerektiği anlamına geliyor.

Avustralyalı vekilden KKTC'nin bağımsızlık gününe katılmasından rahatsız olan Rumlara ders gibi cevap Avustralyalı vekilden KKTC'nin bağımsızlık gününe katılmasından rahatsız olan Rumlara ders gibi cevap

Kendimizi savunmaya hazır olmalı ve Alman silahlı kuvvetlerini ve toplumunu buna hazırlamalıyız." ifadelerini kullandı.

Pistorius, Almanya'nın savunma harcamalarını artırması ve silahlı kuvvetlerini modernize ederek yeni güvenlik sorunlarıyla baş edebilecek hale getirmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Kaynak: Sabah