Türkiye 6 Şubat'ta asrın felaketini yaşadı. Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerde 45 binden fazla kişi hayatını kaybetti. Toplamda 10 ili etkileyen depremlerde binlerce bina yerle bir oldu. Depremin en çok etkilediği iller arasında yer alan Malatya'da ise Yeni Malatyaspor kalecisi Ahmet Eyüp Türkaslan'ın da hayatını kaybettiği rezidansın depremden 3 dakika sonra yıkılması güvenlik kamerası görüntülerine yansıdı. İşte detaylar…

6 Şubat günü saat 04.17'de yaşanan 7,7 büyüklüğündeki depremde Malatya'da birçok kişinin öldüğü The Garden Rezidans'ın çökme anına ait güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı.

BİR İŞ YERİNİN GÜVENLİK KAMERASINA YANSIDI

Yeni Malatyaspor kalecisi Ahmet Eyüp Türkarslan'ın da hayatını kaybettiği rezidansın ilk depremde yerle bir olduğu anlar, karşı tarafta bulunan bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

CANSIZ BEDENİNE GÜNLER SONRA ULAŞILDI

Deprem sırasında ağır hasar alan ve 04.20 sıralarında çöktüğü görülen binada Yeni Malatyaspor'lu kalecisi Ahmet Eyüp Türkaslan ile birçok kişinin cansız bedenine günler sonra ulaşıldı.

Rezidans enkazından birçok kişi de canlı olarak çıkarılmıştı.

Kaynak: AA

Editör: Bilge Güler