Sezonun ilk resmi maçı, bir şeyler yazmak için erken. Ama görünen o ki, yapılan transferler takıma hemen adapte olmuş. 5 yeni isim de, istekli, coşku- lu, klaslarını ortaya koyan bir futbol sergiledi. Özellikle sol kanatta Ferdi-Tadic ikilisi, Szymanski'nin de yanlarına sokulması ile rakibi boğdu. Zaten atılan gollerin üçü kanattan geldi. Aynı uyumu Osayi-Kent ikilisinden göremedik. Kent biraz daha içeri girme gayreti içinde oyunca, o kanatta Osayi Samuel'i yalnız bıraktı. Defansta Serdar-Djiku ikilisi zayıf rakipleri karşısında zorlanmadı. İleride Dzeko yaşına ve ilk maçı olmasına rağmen çok çaba sarf etti. Zaten "Buram-buram" futbolcu kokuyor, golünü de attı. Böyle tekniği yüksek futbolcular arasında daha çok gol atar, yıldız futbolcu.

Ama Fenerbahçe'de eskilerden bir isim var ki, bu sezon da futboluyla çok konuşulacak. Sadece futboluyla değil, attığı gollerle de. Dün öyle bir golle açılış yaptı ki, UEFA'nın en iyi gol listesinin en tepesine ismini yazdıracaktır. Tam bir görev adamı Ferdi, kiminle oynasa hemen kaynaşıyor, futbolunu konuşturuyor. Crespo'yu da "Es" geçmemek lazım. Orta sahada çok etkili oldu ve takımda kalması gerektiği mesajını yönetime ve İsmail hocaya iletti.

Fenerbahçe zayıf rakibi karşısında daha ilk maçta işi bitirdi diyebiliriz. Hem turu garantiledi, hem yenileri siftah yaptı, hem de eskiler göz doldurdu. Teknik Direktör İsmail Kartal da kolay rakibi karşısında işini ciddiye alarak, taraftarın içini rahatlattı.