2020/21 sezonundan bu yana Galatasaray formasını terleten ve Sarı-Kırmızılı takıma geldiğinden bu yana performansını artırarak sürdüren 24 yaşındaki yıldız oyuncu Kerem Aktürkoğlu için Galatasaray'a teklifler gelmeye devam ediyor. Sarı-Kırmızılılar ile 2026 yılına kada sözleşmesi bulunan Aktürkoğlu için birçok Avrupa devi Sarı-Kırmızılılar'ın kapısını çalarken bu kez gelen teklif çok konuşulacak türden.

Özellikle bu sezonki performansıyla birçok dev kulübün dikkatini çeken genç futbolcu için İtalya futbolunun önemli kulübünün devreye girdiği öğrenildi.

AVRUPA YOLU GÖZÜKTÜ

Fatih Terim döneminde transfer edilen ve Okan Buruk'un da vazgeçilmezleri arasına girmeyi başaran Aktürkoğlu için İtalya'nın en köklü kulüplerinden olan Milan yaz transfer döneminde Galatasaray ile masaya oturmaya hazırlanıyor. Sarı-kırmızılı ekibin ise başarılı kanat oyuncusu için en 15 milyon euro teklif beklentisi bulunurken, Milan'ın bu ücreti ödemeye hazır olduğu iddia edildi.

Ekran görüntüsü 2023-05-04 152103

REKOR KIRACAK

Galatasaray ile Milan rakamda anlaşmaları durumunda ise 2023-2024 sezonu öncesi sarı-kırmızılı ekipte ilk ayrılık gerçekleşmiş olacak. Transferin gerçekleşmesi durumunda milli yıldız 15 milyon Euro bonservis bedeliyle beraber en pahalı Türk oyuncu satışı olarak tarihe geçecek. Sarı-kırmızılı ekibin tarihindeki en pahalı satış ise 16 milyon Euro ile Badou Ndiaye'ye ait.

33 MAÇTA 10 GOL 8 ASİST

Başarılı kanat oyuncusu Kerem Aktürkoğlu Galatasaray forması ile bu sezon çıktığı 33 resmi maçta 10 gol, 8 asistlik performans sergileyerek skora katkı sağladı.