Mauro Icardi maçın hemen başında iki girişimde bulundu. Avrupa liglerinde girdiği pozisyonları en yüksek oranla değerlendiren isimlerin başında gelen Arjantinli, kendine yakışanı yapamadı.

Manchester United zaferinden lige galibiyetle dönüş yapmayı planlayan Galatasaray, lige kötü başlasa da formunu bulan Antalyaspor deplasmanında sahaya çıktı. Hedefi, kendi oyununu kabul ettirmek Şampiyonlar Ligi’ndeki başarısını lige de taşımaktı.

Maçın başındaki iki anlık pozisyonun sonrasında dengeyi kurdu ev sahibi. Galatasaray’ın oyun temposunu ele geçirmesine izin vermedi. Zaman zaman kalabalık olarak öne çıkarak sarı kırmızılı kalede heyecan yarattı.

Birbiri ardına gelen zorlu maçların etkisinden olacak Galatasaray, bir türlü istediği motivasyonu sağlayıp pozisyon üretemedi. Kerem’in Zaha’nın pasına ‘kötü’ vuruşu kaleye giderken Güray’ın kafayla topu çelmesi ilk yarının en kritik anıydı.

İkinci yarıya kalabalıktan çok, açık alan oyuncusu Barış Alper’in yerini Tete’ye bırakması, dengeyi Galatasaray lehine değiştirdi. Tete’nin ortası, Icardi’nin ‘gollük’ kafa vuruşu, Leite’nin ‘süper’ kurtarışı maçın kalanı için küçük bir fikir verdi.

İlk yarıda bulamadığı pozisyonları hem hareketli hem de duran toplarla yaratan Galatasaray, golü de buldu.

Her iki takımın da orta sahaya kadar çıktığı, birbirlerinin boşluğunu kollayarak sürdürdüğü oyun yaklaşık 40 metrelik bir alana sıkıştı. Bu oyunda Mertens’in pasıyla savunmanın arkasına sarkan Icardi, bu kez kendine yakışanı yaptı.