Türk siyasi tarihine yönelik genel bir değerlendirme yapan ve Türkiye üzerine oynanan oyunları gözler önüne seren MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, merhum Başbakan Adnan Menderes’e yapılanları, Kıbrıs Barış Harekâtı sonrasında Türkiye üzerine oynanan oyunları ve 1980 öncesi ortaya konulan ve 4400 vatan evladının hayatını kaybettiği sokak çatışmalarını anlattı.

YERALTI KAYNAKLARIMIZI ÇIKARALIM

12 Eylül Darbesi sonrasında Milli Güvenlik Kurulu’nun kurulduğunu, bu kurulun Kıbrıs’a yaptığımız çıkarmayı bertaraf etmeye yönelik kararlar aldığını, Yunanistan’ın tekrar NATO’ya alınmasına karar verildiğini kaydeden MHP’li Yücel Bulut, “Bizim Kıbrıs’ta bulunmamızı istemiyorlar. Türk’ün Kıbrıs’ta söz sahibi olmasını istemiyorlar. Kıbrıs’ın etrafında Doğu Akdeniz’de bulunan petrol ve gaz yataklarının işletmesinde bizi mahrum bırakmak istiyorlar. Fakat bugün Mavi Vatan ile hakkımız olanı arıyoruz ve alacağız. Petrolü ve doğalgazı çıkarak ülkemiz insanının menfaatine sunacağız” ifadelerini kullandı.

2-255

AYNI OYUNU OYNADILAR

Seçilmiş iktidarı ve Cumhurbaşkanını alaşağı etmek için her türlü yolu denemeye başladıklarını belirten Bulut, “Kendi otomobilini üreten, kendi yazılımı yapan Türkiye’yi görenler 15 Temmuz’da darbe yapmaya kalkıştılar. Menderes’e yaptıklarını bu ülkenin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yapmak istediler. Türkiye’yi darbeyle teslim almaya çalıştılar. Fakat bu millet izin vermedi. MHP olarak biz de ülkenin seçilmiş Cumhurbaşkanına ve hükümetine sahip çıktık” dedi.

3-181

KİRLİ OYUNLARI SAHNELİYORLAR

Mustafa Kemal Atatürk’ün arkasına sığınarak, sanki onun mirasçısıymış gibi kendilerini göstererek oy isteyenlere tepki gösteren Bulut, “Kendilerini maskeleyenler kirli oyunlarını sahnelere çalışıyorlar. Mustafa Kemal Atatürk çizgisini takip eden birisi varsa oda bizleriz. Bizler şehit vermek suretiyle kendi topraklarımıza sahip çıktık. Şimdi Cumhur İttifakı kadroları tüm emperyalist güçlere karşı mücadele veriyorlar. Şimdi Atatürk’ün kurduğu partinin başköşeye oturanlar Selahattin Demirtaş ile kahvaltı yapmak için sabırsızlanıyorlar. Abdullah Öcalan’ın posterini kendi sosyal medyasında çarçaf çarşaf paylaşanlar Atatürk’ün partisinde milletvekili adayı gösteriliyorlar. Bu Kandil’i devlete ortak etme projesidir. Fakat Kandil’i devlete ortak etme projesine geçit vermeyeceğiz” dedi. Bulut konuşmasını şöyle tamamladı:

AL SANCAĞIN ALTINDAYIZ

“Hangi köyden olursak olalım, hangi ilçeden olursak olalım bu toprakların bir parçasıyız. Alevisiyle, Laz’ıyla, Çerkez’iyle, Türküyle, Kürt’üyle bin yıldır aynı sancak altındayız. Şimdi bize düşen tam bağımsızlık yürüyüşümüze sahip çıkmaktır. Gelin petrolümüzü, doğalgazımızı çıkaralım. İHA’larımızı, SİHA’larımızı, yerli otomobilimizi üretilim. Türkiye’ye karşı düzenlenen tezgâhları bozalım. 100 yıllık Cumhuriyetimizin mirasına sahip çıkalım. Biz bunu bir parti kavgası olarak görmüyoruz. Bunu oy toplama telaşı olarak görmüyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi'ni tahkir eden aşağılayan ve itibarsızlaştırmaya çalışan bu aşağılık odaklara da hep birlikte cevap verelim. Milliyetçi Hareket Partisi'ni de Cumhurbaşkanımızın yanında mecliste güçlü bir şekilde temsilini sağlayalım. Gelin Tokat'ta Milliyetçi Hareket partisinin oyunu ve milletvekili sayısını arttıralım.”