45 yaş üstü ne zaman aşılanacak? 45 yaş üstü için aşı randevusu nasıl alınır?

Türkiye, aşılama çalışmalarına son sürat devam ederken birçok yaş ve meslek grubu programa dahil ediliyor.  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada, müzisyenler, oyuncular, öğretim üyeleri ve üniversite personellerinin aşılama programına dahil edildiğini duyurduktan sonra bugün 45 yaş üstü için müjde verdi.

Google Haberlere Abone ol
45 yaş üstü ne zaman aşılanacak? 45 yaş üstü için aşı randevusu nasıl alınır?
09.06.2021 19:05

Yurtdışından gelen BionTech aşıları birçok noktada uygulanmaya devam ediyor. En son 50 yaş üstü vatandaşların aşılandığı programa yeni bir grup daha dahil edildi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 45 yaş üstü bireylerin aşılama programına eklendiğini duyurdu. Bu açıklamadan sonra vatandaşlar, 45 yaş üstü ne zaman aşılanaca, randevu nasıl alınıır gibi sorulara yanıt aramaya başladı.

45 YAŞ ÜSTÜ NE ZAMA AŞILACAK?

Türkiye'de koronavirüse karşı aşılamada yeni safhaya geçiliyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Aşılamada yaş sınırını yarından itibaren 45'e düşürüyoruz" dedi. Ayrıca Koca, hafta başında 4.2 milyon BioNTech aşısı geleceğini de açıkladı. Tedbirlerle ilgili de açıklama yapan Koca, "Tedbirlerin gevşetilmesi hazirandan sonra değerlendirilir" diye konuştu.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınına karşı aşılama önemli bir rol oynuyor. Bu çerçevede, Türkiye'de de aşılama tüm hızıyla sürerken yarın aşılama takviminde yeni bir aşamaya geçilecek.

AŞI

AŞILAMADA YAŞ SINIRI 45'E DÜŞECEK

Bu kapsamda, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan konuya ilişkin önemli bir açıklama geldi. Bakan Koca, "Aşılamada yaş sınırını yarından itibaren 45'e düşürüyoruz. Aşı tedarik edildikçe 5'er 5'er yaş sınırı düşecek" ifadelerini kullandı.

4,2 MİLYON BİONTECH AŞISI HAFTA BAŞINDA GELECEK

Ayrıca Koca, "4,2 milyon doz BioNTech aşısı hafta başında gelecek. Ay sonuna kadar hedef 30 milyon doz aşının Türkiye'ye getirilmesi" dedi.

Tedbirlerle ilgili de açıklama yapan Koca, "Tedbirlerin gevşetilmesi hazirandan sonra değerlendirilir" diye konuştu.

AŞI RANDEVUSU NASIL ALINIR?

Aşı randevusu almak için MHRS ve e-Nabız aracılığıyla aşı randevu ekranına giriş yapmanız gerekiyor. T.C. kimlik numarası ve şifresi ile sistem giriş yaptıktan sonra 'aşı randevusu' ekranı karşınıza çıkıyor. Aşı randevusu ekranından istediğini aşı tercihini, hastane ve saat tercihinizi yapabilirsiniz. Ayrıca MHRS Alo 182 hattını arayarak da aşı randevularını alabiliyor.

E-NABIZ AŞI RANDEVUSU İÇİN TIKLAYIN...

Yorumlar