İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na, YSK üyelerine "ahmak" diye hakaret ettiği gerekçesiyle verilen 2 yıl 7 ay hapis cezasının yankıları sürüyor. Anadolu 7. Asliye Ceza Mahkemesinin kararının ardından, İBB binasında bir arada bulunan İP Genel Başkanı Meral Akşener ile Ekrem İmamoğlu'nun güle oynaya birbirlerine sarılmaları tartışmalara sebebiyet verdi.

İmamoğlu ile Akşener'in sarılmasının üzülme değil sevinç sarılması olduğu yönünde değerlendirmeler yapılırken, konuya CHP Parti Meclisi Üyesi Eren Erdem de dahil oldu.

CHP PM Üyesi Eren Erdem, şahsi sosyal medya hesabından Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz'ı etiketleyerek, "Bana bir 'üzülme sarılması' gösterir misin? @avrasyaanket" yazdı.

"ALMAN İSTİHBARATININ TETİKÇİSİ"

İmamoğlu ve Akşener'i alay konusu yaptığı yönünde değerlendirilen paylaşıma İP cephesinden sert karşılık geldi.

İP Genel İdare Kurulu Üyesi Betül Tosun, CHP PM Üyesi Eren Erdem'e "ajanlık", "tetikçilik" gibi ithamlarda bulunarak "hadsiz" dedi.

İP'li Betül Tosun'un, CHP'li Erdem'in paylaşımını alıntılayarak sarf ettiği sözler şöyle:

"Hadsiz, Alman istihbaratının talimatıyla tetikçilik yapıyorsun, Türk siyasi tarihinin en önemli seçimini senin gibilerin çabalarına rağmen kazanacağız!"

"SENSİN TETİKÇİ"

Eren Erdem'in Betül Tosun'a cevabı da aynı tonda sert oldu.

CHP'li Erdem, İP'li Tosun'a şu cevabı verdi:

"Betül hanım, Atılan bir tweetin manasını ve hedefini dahi idrak edemeyecek seviyede cahilce, ve “layık olduğu yerde haber olmayı başarmış” iftiranızı mahkemede kanıtlamazsanız müfterisiniz. Hadsiz ve tetikçi sizsiniz. Fazlasını söylemek nezaketime uygun düşmez. @betultosun38"