İzmir’in Dikili ilçesine bağlı Salihleraltı Halk Pazarı’nda yaşanan rezalet ortaya çıktı. Vatandaşın aktardığına göre; başka bir alan olmasına rağmen, taş ve kumlarla kaplı bir zemine kurulan pazara araçsız ulaşmak mümkün değil. Bölge halkı pazara ulaşamamaktan yakınırken, pazarcı esnafının şikayetleri de belediye tarafından dikkate alınmıyor.

TUVALETLER KİLİTLİ TUTULUYOR

Öte yandan, pazar alanında tuvalete ulaşamayan pazarcılar, defalarca belediyeye şikayette bulunmasına rağmen tuvaletlerin kilitli tutulmasına isyan etti. Esnaf, tuvalet ihtiyacını gidermek için denizi, tarlayı, Camii’yi kullanmak zorunda olduğunu söyledi.

MAĞDURİYETLER BİTMİYOR

Belediye Başkanı Adil Kırgöz’ün yarattığı mağduriyetler bunlarla da sınırlı değil. İlçe genelinde yaşanan gider kokusu ve sinek sorunu da vatandaşların evlerinde dahi rahat oturamamasına neden oldu.

PAZARCI ÇADIRI YOK

Pazar alanında, pazarcı çadırı olmayan esnaf üst koruma için şemsiye kullanıyor. Kışın şemsiyenin yeterli olamayacağından yakınan esnaf, bu şekilde pazar kurmanın mümkün olmadığını söyledi.

KUM ALANIN ÇIKARDIĞI TOZ VE GİDER KOKUSU NEFES DARLIĞI YARATTI

Ağrı kırsalında sigara kartonlarına gizlenmiş 10 kilo 232 gram uyuşturucu bulundu Ağrı kırsalında sigara kartonlarına gizlenmiş 10 kilo 232 gram uyuşturucu bulundu

Bir pazarcı esnafı ise gider kokusu ve kumluk alanın çıkardığı toz nedeniyle öksürük ve nefes darlığı yaşadıklarını anlattı. Defalarca şikayette bulunan vatandaş; belediyenin pazara uğramadığını, hiçbir şikayetlerinin dikkate alınmadığını söyledi.