TBMM Başkan Vekili Celal Adan şunları ifade etti:

“Türkiye Cumhuriyeti devleti kurulurken milletimizin birliğine, beraberliğine, kardeşliğine, merhametine kurşun sıkıp askerlerimizi, polisimizi, doğu ve güneydoğudaki vatandaşlarımızı şehit edenlere ve onların adı “PKK” iken bir milletvekili “Türk askerini PKK tükürüğüyle boğar.” deseydi bu Meclisten canlı çıkamazdı Mustafa Kemal’in devleti kurduğu dönemlerde. 

İP, CHP'nin işbirliği teklifini reddetti İP, CHP'nin işbirliği teklifini reddetti

Amerikan silahlarıyla, Avrupa’nın verdiği silahlarla örgütlenen, bu milletin evlatlarını gördükleri yerde şehit eden bir yapıyı da güzel bir şekilde anlatmakta fayda var.

Türk milleti daima birliğine, beraberliğine, merhametine, şefkatine öncelik vermiş bir büyük millettir.”
Özellikle videonun sonunda kullandığı kelime Türk Milleti’nin sesine tercüman oldu, yüreklere su serpti. Ağzına sağlık sayın başkan.

CELAL ADAN’A DESTEK YAĞDI

Teröristleri ve terörist sevicilerine tepki gösteren Celal Adan’a sosyal medyada destek yağdı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, "TBMM Başkanvekilimiz ve İstanbul Milletvekilimiz Sayın Celal Adan’ın 26 Ekim 2023 tarihinde Meclis Genel Kurulu’na riyaseti esnasında yapmış olduğu ve kamuoyuna yansıyan değerlendirmelerinin sonuna kadar arkasındayız ve altına da imzamızı atıyoruz." dedi.

MHP'li Yönter'in açıklaması şu şekilde;
“TBMM Başkanvekilimiz ve İstanbul Milletvekilimiz Sayın Celal Adan’ın 26 Ekim 2023 tarihinde Meclis Genel Kurulu’na riyaseti esnasında yapmış olduğu ve kamuoyuna yansıyan değerlendirmelerinin sonuna kadar arkasındayız ve altına da imzamızı atıyoruz.”