Aydın’ın Nazilli ilçesinde, Altıntaş Mahallesi Kıbrıs Caddesi üzerinde bir dönerci dükkanında tüp patlaması meydana geldi.

Patlama sesini duyan bölgedeki vatandaşlar durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi.

İhbar üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye, sağlık ve polis ekipleri sevk edilirken alevler kontrol altına alındı.

Patlama sonucu Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, olay yerine giderek incelemelerde bulundu.

"5 yaralımız söz konusu 7 vatandaşımız da hayatını kaybetti"

Yapılan incelemelerin ardından açıklama yapan Aydın Valisi Hüseyin Aksoy; "Bugün 15.35 sırasında işletmemizde tüp değişimi sırasında oluşan bir patlama neticesinde 1’i ağır 5 yaralımız söz konusu. Maalesef 7 vatandaşımız da hayatını kaybetti. Şu anda itfaiye çalışanlarımız cenazeleri buradan alarak hastaneye intikalleri sağlandı. Çok üzgünüz böylesine bir kazayı yaşamış olmak ve insanlarımızın yaşamını kaybetmesinden büyük bir üzüntü duyuyorum. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum." dedi.

"Tüpten kaynaklı bir patlama"

İlk tespitlere göre tüp değişimi sonucu patlama olduğunu ifade eden Aksoy; "Çalışanın ilk beyanına göre tüpten bir koku geldiği ve tüple ilgili yetkili kişinin gelerek tüpü değiştirme noktasında bir kokunun olduğu bazı kişileri kendisinin dışarıya çıkardığı kısa bir süre sonra da patlamanın olduğu yönünde. Tabi olay yeri incelememiz ve itfaiye bütün boyutlarıyla konuyu inceleyecek ama ilk tespitlerimize göre maalesef tüpten kaynaklı bir patlama olduğu ifade edilebilir." dedi.

Etkinlikler iptal edildi

Kentte meydana gelen patlama sonrasında Aydın'daki tüm etkinliklerin iptal edildiği duyuruldu.

1 kişi gözaltına alındı

Konuya ilişkin bir açıklama da Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın sosyal medya üzerinden yapıldı.

Bakan Özdağ yaptığı açıklamada, "Aydın/Nazilli’de bir restoranda meydana gelen tüp patlaması sonucu hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet,ailelerine başsağlığı ve sabır,yaralılara acil şifalar diliyorum. Nazilli’ye ve Nazilli’de yaşayan vatandaşlarımıza büyük geçmiş olsun.

Nazilli Cumhuriyet Başsavcılığı patlama hakkında adlî soruşturma başlatmıştır. Soruşturma için Nazilli Cumhuriyet Başsavcılığı, üç cumhuriyet savcısı görevlendirmiştir. Olay bütün yönleriyle soruşturulacaktır.

Patlamaya sebebiyet verdiği iddia edilen kişi gözaltına alınmıştır. Rabbimiz,insanımıza ve ülkemize böylesine acı hadiseleri bir daha yaşatmasın." ifadelerini kullandı.