Malezya menşeili güneş ayısı, Çin’in doğusundaki Hangzhou Hayvanat Bahçesi’ndeki en ilgi çekici hayvanlardan biri ve arka ayakları üzerinde durup insan gibi el kol hareketi yaptığı görüldükten sonra viral oldu.

Turistlerin “ayı kostümü giymiş bir insan” olduğunu iddia etmesinin ardından güneş ayısı gündem oldu ancak hayvanat bahçesinden bir sözcü bunu yalanladı ve aşırı hava koşullarında saatlerce kürk kostüm elbise giymenin “mümkün olmadığını” söyledi

Hangzhou Hayvanat Bahçesi yetkilileri, "Angela" adlı bir güneş ayısının bakış açısından yazdıkları açıklamada, insanların bu türü "anlamadıklarını" belirtti.

Hayvanat bahçesi tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Ben güneş ayısı Angela. Dün işten sonra hayvanat bahçesi müdüründen bir telefon aldım ve tembellik edip etmediğimi, bugün işe gitmeyip yerime geçecek bir insan bulup bulmadığımı sordu. Herkese bir kez daha yinelemek isterim ki ben bir güneş ayısıyım. Siyah ayı değil, köpek değil, bir güneş ayısı!"

Weibo'da paylaşılan videolarda, bir güneş ayısının bir kayanın üzerinde dik durduğu ve kafesinden dışarı baktığı görülüyor. Birçok sosyal medya kullanıcısı, hayvanın dik duruşunun yanı sıra arkasındaki gevşek kürk kıvrımlarına dikkat çekerek ayının, kostüm giyen bir insan olduğunu öne sürdü.

Kaynak: Haber Global

Editör: Bilge Güler