Avrupa Parlamentosu'nun(AP) İrlandalı Milletvekili Clare Daly, İsrail'in Filistinli sivilleri katletmesine sert bir tavır sergilemeyen Avrupa Birliğini(AB) eleştirdi. AB'nin Filistin'deki katliamı kınamadığını belirten Clare Daly, AB'ni bu utançtan asla kurtulamayacağını söyledi.

Star’da yer alan habere göre, AP'nin İrlandalı Milletvekili Clare Daly, sosyla medya hesabından yaptığı paylaşımlarla Filistin'e destek açıklamasında bulundu. Daly paylaşımında AB'yi Filistin'e yönelik tutumu karşısında eleştirdi.

ABD'li Breedlove: Büyük bir orduya sahip Türkiye'nin F-16 talebini onaylamalıyız ABD'li Breedlove: Büyük bir orduya sahip Türkiye'nin F-16 talebini onaylamalıyız

Gazze'deki bir insanlık dışı muamelelere dikkat çeken Daly, "Gazze'de tarihi bir suç işleniyor ve Avrupa Birliği boğazına kadar bu suça bulaşmış durumda. Milletvekilleri oturup katliamı izliyor ve sanki hava şartlarından kaynaklanıyormuş gibi bunu 'insani kriz' olarak nitelendirerek kınayamıyor bile. Bu insani kriz değil, bir insanlık suçu ve Avrupa Birliği, bu utançtan asla kurtulamayacak." dedi.