İlk maçın rehavetinden mi, yoksa kadro kurgusundan mı, bilinmez ama Fenerbahçe oyuna hiç iyi başlamadı. Bir de buna Twente’nin etkili presi eklenince ilk 15 dakika bocaladı durdu, sarı lacivertli takım. Sonra toparlandı, oyunda dengeyi sağladı, hatta Tadic ile ilk yarının en net pozisyonunu yakaladı. Tadic demişken, Ferdi’yi aradı durdu, yıldız oyuncu. Osterwoolde yeterli desteği hücumda veremedi, Tadic’e. O da içeriye girmek zorunda kaldı. Böyle olunca sol kanat doğal olarak yeterli çalışmadı. Sağda durum tam tersiydi. Osayi destek vermesine rağmen, Cengiz tutuktu bu kanatta. Cengiz’in biraz daha zamana ihtiyacı var gibi görünüyor. Zaten İsmail hoca da ikinci yarıda Cengiz’in yerine King’i sahaya sürdü.

Fenerbahçe’de, Becao mükemmele yakın oynadı. Hem zamanında müdahaleleri, hem de isabetli çıkışları, takıma büyük katkı sağlıyor. Serdar Aziz ile birlikte iyi mücadele ettiler. Orta sahada İsmail ve Fred yine başarılı bir performans sergilediler.

İkinci yarı oyunu sahasında kabul eden, çıkış yapamayan temsilcimizin şansı da yanındaydı dün. Hollanda ekibinin iki topu direkten döndü. Sonra takımdan ayrılması gündemde olan King çıktı sahneye. Kendi sahasından aldığı topla sol kanattan “Hızlı tren” gibi gitti, rakiplerini tek tek geçti, penaltıyı aldı, Dzeko’ya da golü atmak kaldı.

Dünkü oyun camiada hayal kırıklığı yaşatmış olabilir. İlk maçtaki farklı galibiyetten sonra futbolcuların rövanş maçında motivasyonlarını sağlamak kolay değil.

Grup maçlarında daha farklı bir Fenerbahçe olacaktır. Sarı Lacivertliler eleme maçları ve play-off maçlarında gereğini yapmış, ülke puanına yeterli katkıyı sağlamıştır.

Darısı grup maçlarındaki puanlara ve daha büyük başarılara.