"Kara Para Aklama, Vergi Usul Kanunu'na Muhalefet, Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurmak ve Resmi Belgede Sahtecilik" suçlarından operasyonla gözaltına alınan Engin Polat ve Dilan Polat'ın İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü'ndeki yasal işlemleri tamamlandı. Engin Polat ve Dilan Polat, gözaltına alınan diğer şüphelilerle birlikte adliyeye sevk edildi.

Mavi Vatan'da tüm heybetiyle TCG Anadolu... Mavi Vatan'da tüm heybetiyle TCG Anadolu...

SAĞLIK KONTROLÜNDEN GEÇİRİLDİLER

İfadeleri tamamlanan şüpheliler, saat 09.00'da sağlık kontrolü için Kartal Lütfi Kırdar Şehir Hastanesine sevk edildi. Polat çifti gerçekleştirilen sağlık kontrolü sonrası İstanbul Anadolu Adalet Sarayı'na sevk edildi.

Emniyetteki sorgusu tamamlanan Dilan ve Engin Polat çifti Anadolu Adliyesi'ne sevk edildi | Video

Lüks yaşantısıyla magazin gündeminden düşmeyen Dilan Polat ve Engin Polat çiftinin kara para aklayıp vergi kaçırdıkları iddia edilmiş, Polat ailesi hakkında "Resmi belgede sahtecilik, "Suç islemek amacıyla örgüt kurmak", "Suçtan kaynaklanan mal varlığı değerini aklama" ve "Vergi usul kanununu uygulamama" suçlarından İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca soruşturma başlatılmıştı. Bu kapsamda Polat ailesinin tüm mal varlıklarına el konulmuş, Dilan Polat ve Engin Polat hakkında da yurt dışına çıkış yasağı verilmişti.

4 GÜN BOYUNCA EMNİYETTE İFADE VERDİLER

Tüm hızıyla devam eden soruşturmada geçtiğimiz pazartesiyi salıya bağlayan gece Dilan ve Engin Polat'ın da aralarında bulunduğu 17 kişi gözaltına alınmıştı. Şüphelilerin 4 günlük gözaltı süresi boyunca sırayla ifadeleri alınırken dün ise şüpheli sayısı 24'e yükselmişti.

NELER YAŞANDI?

Kara para aklama iddiasıyla haklarında soruşturma başlatılan Engin Polat ile eşi Dilan Polat, düzenlenen operasyonla gözaltına alındı. Polat çiftinin dışında aile üyelerinden de gözaltına alınan çok sayıda şüpheli sağlık kontrolünden geçirildikten sonra emniyete götürüldü.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince ikametlerinde gözaltına alınan Polat çifti ve beraberindekiler, işlemleri için İstanbul Emniyet Müdürlüğü Vatan Yerleşkesi'ne getirildi.

Polat çifti ile birlikte gözaltına alınan Sıla Doğu, Kürşat Polat ve Ahmet Gün, Bayrampaşa Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca, Engin Polat ve Dilan Polat haklarında "Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi, Vergi Usul Kanunu ile Futbol ve Diğer Spor Müsabakalarında Bahis ve Şans Oyunları Düzenlenmesi kanunlarına muhalefet" suçlarından soruşturma başlatılmış, şirketlerinde yapılan aramalarda dijital materyallerle defterlere el konulmuştu.

Engin Polat'ın ifadesi alınırken 40 sayfa Dilan Polat'ın ise 26 sayfalık soruya cevap verdiği öğrenildi

Kaynak: Sabah