YILDIRAY ÇİÇEK / TÜRKGÜN

Terör örgütü PKK’nın kurulan her partisi gibi son kurulan partisi HEDEP de TBMM’de bölücü mikrop saçmaya devam ediyor. Hukukla yönetilen hiçbir ülkede bunlara nefes dahi aldırmazlar ama her nasılsa hukukla yönetilen Türkiye’de maalesef rahatlıkla terör örgütünün propagandasını yapabiliyorlar. Kırmızı plakalı yahut milletvekili kartlı aracıyla terörist taşıyan, dağdaki terörist sevgilisinin kucağında zevklenen sözde milletvekillerini bile gördü bu ülke. Türk askeri dağda PKK’lı temizliyor ama TBMM’deki terör örgütü PKK’nın uzantıları bu milletin vergileriyle şatafatlı bir hayat yaşayarak Türk devletine meydan okuyor. Anayasa Mahkemesi de yıllardır bu bölücü partilere aval aval bakıyor ve hatta hukuk toleranslarını hep onlardan yana kullanıyor.

Türkiye, yasalarıyla bölücü partilerin faaliyetlerini önleme konusunda kökten çözüm bulmalıdır. Aksi halde bunlar Türkiye’nin huzurunu gelecek yıllarda daha çok bozacaktır.

“Sırtımızı PKK’ya dayadık” diyen TBMM’yi kirleten bu alçaklar niçin ellerine silah alıp dağlara çıkmıyor? Gariban Kürt çocuklarını kaçırıp Kandil’e teslim edenler, lüks hayatı bırakıp da niçin mağaralarda PKK’lı teröristlere bedenlerini teslim etmiyorlar? Bakın cezaevindeki terörist Selahattin Demirtaş’ın kardeşi de PKK’nın siyasi uzantısı DTP’nin Eşbaşkanlığını yapmıştı. Fakat dağa gitme konusunda sizden daha omurgalı çıktı. Şimdi elinde silah Kandil’de sürüngen gibi dolanıyor. O dağlarda sürüngen gibi dolaşırken bir gün hepinizin sarı torbalara girdiğinizi görmeyi Allah bize nasip eyler inşallah. Amin.

ABD’nin tasmalı köpeği olan PKK’nın siyasi uzantısı HEDEP’in Cengiz Çandar isimli milletvekili, geçtiğimiz gün TBMM komisyon toplantılarında “Tabi ki de YPG terör örgütü değildir.” diye bir konuşma yaptı. HEDEP, bu cesur YPG gönüllüsünü bir an önce kudretli Türk Ordusunun bombaladığı bölgelere göndermelidir. Bizans ajanlığı yaparak İstanbul’un fethine karşı çıktığı için Fatih Sultan Mehmet tarafından idam edilen ilk Sadrazam: Çandarlı Halil Paşa’nın genetiğini taşıyan, ömrü bölücülere beynini, kalemini, dilini köle etmiş Cengiz Çandar’a yakışan bu olacaktır. HEDE(P)KK’lı Cengiz Çandar, seçimlerden önce “Kemal Kılıçdaroğlu bizsiz bir şey yapamaz. Onunla birçok konuda mutabakat yaptık” sözleriyle de gündem olmuştu.

2014 yılında “YPG terör örgütü değil, vatanını kurtarmak için örgütlenmiş bir oluşum” diyen Kemal Kılıçdaroğlu ile uyuma ve ahenge bakar mısınız? Türkiye nasıl bir tehlikeden dönmüş görüyor musunuz?

Terör örgütü YPG, PYD’nin silahlı kanadı iken, PYD tüzüğünde "18 yaşını dolduran kişi Önder Apo'nun demokratik uygarlık çizgisine, parti programına ve yönetmeliğine inanır ve yaşamına uygular." yazarken “YPG terör örgütü değildir” diyebilmek için vatan haini bir kansız olmak yanında o kişide akıl yoksunluğu da olmalıdır. PKK’nın kurduğu PYD/YPG terör örgütü değilse, terör örgütü kimdir?

İlk Sadrazam Çandarlı Halil Paşa, Bizans ajanlığı suçlamasıyla asılmıştı, genetiğini taşıyan Cengiz Çandar’da terör örgütü PKK’ya hizmet ettiğine göre herhalde Amerika ajanıdır? Zaten ona yapılan suçlama hep ABD kuruluşlarıyla yakınlığıdır. Yazar Rahmi Yıldırım onu “Ruhuyla ve bilinciyle Amerika’ya aittir; en yakın arkadaşları Beyaz Saray ve Pentagon bürokratları, CIA’nın mutemetleri, ABD’nin Ankara elçileridir.” diye tarif ediyordu.

Bir dönem Türkiye’den kaçtığında da soluğu Amerika’dan almış birisi, ABD’nin silahını verdiği YPG’yi elbette terör örgütü değil, Kürt temsilcisi görür. Bu Cengiz Çandır bir zamanlarda da ABD’nin diğer terör örgütü FETÖ’yü yağlayıp-ballıyordu.

CHP ve HEDEP’teki bölücü dayanışma bitmediği sürece, terör örgütü PKK her daim kendine siyaset alanında tasmalı tipler bulacaktır. Bir de bu aval aval bakan yargı düzeni olduğu sürece bölücülük borusu daima ötecektir.

Editör: Ferhat Erdemir