Fethiye Belediyesinin skandal hareketiyle ilgili Muğla Valiliğinden açıklama geldi. Bayrakların toplatıldığı belirtilen açıklamada, ilgililer hakkında adli ve idari işlem başlatıldığı bildirildi. Yaşanan süreçle ilgili Fethiye Belediyesinin hiçbir dahili olmadığı, ve jest amacıyla habersiz yapıldığı bildirildi.

CHP'li Fethiye Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı öncesi bir skandala imza attı. Üzerine herhangi bir görsel bastırılması veya yazı yazılması yasak olmasına rağmen Fethiye'nin çeşitli noktalarına Belediye Başkanı Alim Karaca'nın ad, soyad, unvan ve Fethiye Belediyesinin logosunu basılı Türk Bayrakları asıldı.

Zafer Bayramı öncesi CHP'li Belediyenin skandal hareketi, kentte tepkilere neden oldu. Bunu gören vatandaşlar, duruma sosyal medya hesaplarından tepki gösterdi.

MUĞLA VALİLİĞİ AÇIKLAMA YAPTI

Fethiye Belediyesinin skandal hareketiyle ilgili Muğla Valiliğinden açıklama geldi. Bayrakların toplatıldığı belirtilen açıklamada ilgililer hakkında adli ve idari işlem başlatıldığı bildirildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Fethiye ilçemizde ana caddeler üzerindeki elektrik direklerinde bulunan reklam panolarına şanlı bayrağımızın üzerine Fethiye Belediye Başkanının adının ve Fethiye Belediyesi logosunun yer aldığı görsellerin asıldığı tespit edilmiştir.

Kamuoyunda da infiale neden olan ve tepki çeken söz konusu görseller 2893 sayılı Türk Bayrağı Kanununa aykırılık teşkil ettiğinden toplatılmış ve ilgililer hakkında gerekli adli ve idari işlemler başlatılmıştır..."

BELEDİYENİN HABERİ YOKMUŞ, JEST YAPILMIŞ!

Konuyla ilgili Fethiye Belediyesinden açıklama geldi. Yaşanan süreçle ilgili Fethiye Belediyesinin hiçbir dahili olmadığı, ve jest amacıyla habersiz yapıldığı bildirildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında, ilçemiz elektrik dağıtım şirketinin çalıştığı reklam ajansı tarafından, Belediyemizden bağımsız olarak bayrak görselleri hazırlanmıştır.

Söz konusu çalışmada, Fethiye Belediyesi'nin hiçbir dahlinin olmadığının, İlgili reklam şirketi ile herhangi bir görsel ve tasarımın paylaşılmadığının, Jest amacıyla yapılan bayrak görselleri için, asılmadan önce tarafımızdan onay istenmediğinin, Bu konuyla ilgili hiçbir anlaşma yapılıp, ücret ödenmediğinin, Kurumumuzdan habersiz asılan bayrakların fark edildiği andan itibaren de toplatıldığının bilgisini sunarız"

Kyanak: Sabah

Editör: Bilge Güler