CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, katıldığı bir canlı yayında, Türk Silahlı Kuvvetleri'ni hedef almıştı. Tanrıkulu'nun "15 köylüyü helikopterden atan TSK değil mi? Biz eleştirel yaklaşırız. TSK üzerinden bu tür şaibelerin kalkması amacıyla bunu sorarız" sözleriyle TSK'ya yönelik suçlamalarına tepki yağmıştı.

CHP'li vekilin TSK'yi hedef alan sözleri sonrası Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, düğmeye bastı. Tanrıkulu hakkında canlı yayında yaptığı yorumlardan dolayı Türk Ceza Kanunu'nun 301. maddesinde düzenlenen "Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin Kurum ve Organlarını Aşağılama" ve 216. maddesinde düzenlenen "Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik veya Aşağılama" suçlarından soruşturma açıldı.

HAKKINDA FEZLEKE HAZIRLANDI
Tanrıkulu'nun suçlamaları sonrası Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma "Devletin askeri ve emniyet teşkilatını alenen aşağılama" suçunu içeren soruşturma izni talebi Adalet Bakanlığına gönderdi.

Türk savunma sanayisi için bir ilk Türk savunma sanayisi için bir ilk

FEZLEKE CUMHURBAŞKANLIĞINA GÖNDERİLDİ
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne yönelik iddiaları nedeniyle,  Tanrıkulu hakkında hazırladığı Cumhurbaşkanlığına gönderildi.