YILDIRAY ÇİÇEK / TÜRKGÜN

İhanet eşittir= CHP İhanet eşittir= CHP

Karda yalın ayak sürdüğünüz o
Çocuklar büyüdü geri dönüyor
Karnı aç gözü kan dövdüğünüz o
Çocuklar büyüdü geri dönüyor

Hocalı’da feryat; bebek vurdunuz!
Garip figan etti siz kudurdunuz
Be soysuz! Karabağ bizim yurdumuz
Çocuklar büyüdü geri dönüyor.

Sanatçımız İlyas Öztürk şarkısında böyle sesleniyordu. Yaşanmış acı bir gerçeğin şarkısıydı bu… Ermeniler, Karabağ’ı işgal ettiğinde Hocalı’da bebek, çocuk, yaşlı, kadın, erkek demeden (bilinen) 613 Azerbaycan Türk’ünü öldürmüştü. Bu vahşette hayatını kaybedenlerin 83’ü çocuktu. Esirleri işkenceden geçiren ölüm kampları kurmuşlardı.1 milyon Azerbaycanlı da sürgün edilmişti. Ermeniler, Hocalı’da resmen bir vahşet gerçekleştirmişti. Yıllar sonra Azerbaycanlı Türkler işgalden kurtardıkları topraklarına döndüler. Öyle bir dönüş ki, yıllar önce o topraklardan aç-susuz ve soğuk havada sürülen çocuklar büyüdüler ve geri geldiler tüm dünyaya insanlık, adamlık nedir onu öğrettiler. Ermeni çeteler işgal sırasında çocuklarımızı dahi öldürürken, soydaşlarımızın derisini dahi yüzerken Azerbaycan askeri ve polisi sivil Ermenileri bile şefkatle, merhametle yolcu etmektedir. Türk askeri Ermeni çocuklara su, yiyecek dağıtırken, onlar süngülerle Türk çocuklarının, hamile kadınların karnını deşiyor, kurşuna dizmişti.

Ermeniler, 31 yıl önce Azerbaycan Türklerine yaptıkları vahşetleri çok iyi bildikleri için, yoğun bir şekilde o topraklardan kaçış seferberliği içine girdiler. Ama Azerbaycan askeri ve polisi Türk’ün karakterine yakışır bir şekilde hiçbir Ermeni sivilinin kılına dahi dokunmamıştır. Ermeni sivil halka insani yardım tırlarını ilk gönderende Azerbaycan olmuştur. Utanırlar mı bilmem ama ilk fırsat bulduklarında Azerbaycan Türklerine yine aynı vahşeti gerçekleştirmekten çekinmezler. Çünkü Ermeni’nin fıtratı budur. Yaptıkları vahşet, yapacaklarının garantisidir. O vahşeti insan olmayı bırak hayvan bile yapmazdı ama bu Ermeniler yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hocalı Katliamı'nın şu anda Ermenistan bedelini ödüyor ve ödeyecek” derken o kadar doğru söylüyor ki, çünkü o vahşet kolay kolay hafızalardan çıkacak bir vahşet değildi. O günün vahşetini yaşayan ama sağ kalan çocuklar bugün sevinç ve hasret gözyaşlarıyla topraklarına dönüyor.

İçimizdeki bazı kansızlar, sanki tarihte böyle bir vahşet yaşanmamış, topraklarımız işgal edilmemiş gibi, şimdi işgalden kurtardığımız topraklar ve insanlık yaptığımız Ermeniler için yalan yaygara yapmaktadır. Türkiye’deki sözde 123 aydın, imza vererek Azerbaycan’ı Türkiye’nin yardımıyla saldırgan olmakla ve soykırım yapmakla suçlayacak kadar alçaldılar. Kanada'da yaşayan FETÖ'cü firari akademisyen ve tiyatrocu Hadi Çaman’ın embesil oğlu Mehmet Efe Çaman, “Karabağ’da bir soykırım ve etnik temizlik yapılıyor. Utanç verici bir insanlık dramı! Hiçbir politik gerekçe Azerbaycan’ın yaptığı barbarlığı meşru kılamaz.” diye twit atmış… Klasik FETÖ kahpeliği…

İçimizdeki bu kansızlar ya tarih bilmiyor ya da Ermenilerin Türklere yaptığını vahşeti, soykırımı gizliyor. Azerbaycan, şimdi işgal edilmiş topraklarını kurtarınca nasıl soykırım yapmış oluyor? Azerbaycan, Ermeni sivillere insanlık yaparken nasıl etnik temizlik yapmış oluyor? Bunlar içimizdeki kansız ve soysuz olunca işte böyle Türk milletine karşı Ermenicilik oynuyorlar.

Hocalı katliamındaki soykırımı görmeyenler, Türkiye’ye ve Azerbaycan’a attıkları iftirada boğulacaktır.

31 yıl önce toprağını elinden aldığınız Türkler, şimdi “Karabağ Türk’tür, Türk kalacaktır” haykırışıyla geri dönüyor. Hocalı şehitlerimizin ruhu şad olsun…