Bursa'da Pınar Acar isimli kadının kirayı ödemediği gerekçesiyle mahkemeye verildikten sonra evine icra ekibi gönderilmişti. Daireyi boşaltması istenen kadının evine giren ekipler, kilitli bir odanın kapısını açınca adeta dehşete düşmüştü. Odada kapısını açınca 9 yaşındaki Cem Muhammet baygın halde bulunmuştu.

Çöplerle dolu kilitli odada yaklaşık 1 yıldır tutulduğu öğrenilen çocuğun tırnakları ile saçlarının uzadığı, vücudunda yaralar olduğu ve çok zayıf kaldığı görülmüştü. Türkiye'yi gözyaşlarına boğan olay sonrası soruşturma başlatılmış gözaltına alınan teyze Pınar Acar, ''ihmali davranışla adam öldürmeye teşebbüs'', ''çocuğa eziyet'', ''çocuğu kaçırma'' ve ''kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma'' suçlarından toplam 27 yıl hapis istenmişti.

31 KİLOYA ULAŞTI
Olayın ardından aylar geçtikce devletin himayesi altına alınan Cem Muhammet'ten de iyi haberler gelmeye devam ediyor. Birinci sınıfta eğitim gören 10 yaşındaki Cem'in durumu gün geçtikçe iyiye gidiyor. Psikososyal destek gören küçük çocuk 31 kiloya ulaştı.